W ferie nie ma czasu na nudę

  • 09.02.2019, 06:06
  • ak, wd
W ferie nie ma czasu na nudę Fot. pixabay.com
Uczniowie z Zamościa i powiatu zamojskiego, którzy na ferie nigdzie nie wyjadą na pewno nie będą się nudzić. Bo oferta zajęć, w których można wziąć udział podczas dwutygodniowej laby jest szeroka.

Zamojski Dom Kultury przygotował wiele różnorodnych propozycji. Będą koncerty, warsztaty, bale, zajęcia muzyczne, ale też z rękodzieła, a dla rodziców spotkania z psychologiem. Z większości tych propozycji można skorzystać za darmo albo za symboliczną opłatą. 

Już w niedzielę (10 lutego) w ZDK odbędzie się Karnawałowy Bal Przebierańców. Potrwa od godz. 16 do 18. Gwarantowana fantastyczna zabawa z zespołem muzycznym i nagrody za najciekawsze przebranie. Koszt to zaledwie 7 złotych. Bilety są do nabycia w sekretariacie ZDK i na www.biletyna.pl. Na piątek, 15 lutego jest planowana zabawa walentynkowa dla par, ale również singli (godz. 18-22). Muzykę ma serwować DJ Axel. Bilety kosztują 10 zł. "Muzyka dla smyka" to zajęcia planowane na poniedziałek (18 lutego, godz. 11-12). Są adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym, poprowadzi je instruktor ZDK Tomasz Ziąbkowski. W kolejnych dniach atrakcji też nie zabraknie. Na wtorek (19 lutego, w godz. 11-12.15) zaplanowano "Czuciotekę", czyli zajęcia sensoryczne dla dzieci w wieku 1-4 lata. Poprowadzą je Marta Czerwieniec iJoanna Bilska. Dzień później (środa, 20 lutego) w ZDK-u mają się odbyć zajęcia jogi dla dzieci i ich rodziców (w godz. 11-12). Warsztaty poprowadzi Iwona Chrzan. Na czwartek (21 lutego) przewidziano "Filcowe robótki" – zajęcia dla dzieci potrafiących posługiwać się igłą (godz. 14-15.30). Udział w tych spotkaniach jest bezpłatny, zapisy w ZDK-u: [email protected] trwają do 11 lutego. Końcówka ferii przyniesie propozycje dla nieco starszych. Na sobotę i niedzielę (23-24 lutego) w godz. 11-18 zaplanowano X Ferie z Fantastyką. To zajęcia otwarte organizowane przez Zamojskie Stowarzyszeni Kulturalne "Czerwony Smok".

Swój program na ferie ma również Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Z oferty mogą korzystać dzieci i młodzież z terenu miasta (codziennie w godz. 11.30-14). Imprezy i warsztaty pod hasłem "Kompozycja wyobraźni" będą otwarte dla wszystkich. W programie: Feryjny Konkurs Piosenki (11 lutego), warsztaty plastyczne "Miejsca na liście światowego dziedzictwa" (12 lutego), spotkanie z Głównym Łowczym Wojciechem Adamczukiem (13 lutego), turniej e-sportowy połączony ze spotkaniem z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej 2022 (14 lutego), warsztaty teatralne z użyciem światła scenicznego (15 lutego), warsztaty tańca klasycznego dla klas I-III (18 lutego), warsztaty plastyczne "Zimowe pejzaże" (19 lutego), feryjny konkurs plastyczny "Ferie w mieście"(21 lutego), turniej tańca "Pierwszy krok" (22 lutego). Udział jest bezpłatny, należy tylko do MDK dostarczyć wypełnioną kartę uczestnictwa dostępną na stronie internetowej placówki. 

W czasie ferii można również wybrać się do biblioteki. Książnica Zamojska planuje zajęcia w swojej głównej siedzibie oraz filiach. Odbywać się mają zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne, quizy i konkursy literackie oraz czytelnicze, inscenizacje, gry planszowe, projekcje filmowe i wiele innych atrakcyjnych zajęć prowadzonych na bazie książki i literatury. W bibliotece na ul. Kamiennej 20 spotkania są planowane na wtorki i czwartki w godz. 10-12, w filiach nr 1 (ul. Wyszyńskiego 51 a), nr 2 (ul. Wiejska 17), nr 3 (Brzozowa 26A), nr 6 (ul. Prusa 2) w tych samych dniach i o tych samych porach, a w filii nr 6 4 we wtorki i czwartki w godz. 11-13.

Gmina Komarów-Osada

Od 11 do 15 lutego, a więc w pierwszym tygodniu ferii zimowych, wszystkie szkoły funkcjonujące na terenie gminy Komarów-Osada będą miały dla swoich uczniów mnóstwo atrakcji. Dzieci w godz. od 9 do 12 lub 13 będą mogły uczestniczyć w grach i zabawach dydaktycznych, rekreacyjno-sportowych, w warsztatach językowych czy ortograficznych na wesoło, będzie dużo plastycznych wyzwań, konkursów muzycznych, a nawet pokaz talentów i warsztatów aktorskich z zajęciami z emisji głosu. Starsi będą mieli okazję zrobić doświadczenia fizyczne i przyrodnicze albo uczestniczyć w zajęciach informatycznych poświęconym grom logicznym w sieci. Będzie też czytanie bajek, projekcje filmów np. "Akademia Pana Kleksa" i bajki "Mały książę", a jeśli dopisze pogoda, będzie można m.in. pouczyć się jeździć na łyżwach. I młodsze, i starsze dzieci nie będą się nudziły. Szczegółowy plan zajęć w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie, SP im. Jana Pawła II w Antoniówce, SP  im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach oraz podstawówek w Dubie i Zubowicach jest dostępny na stronie internetowej gminy Komarów-Osada. W drugim tygodniu ferii "opiekę" nad uczniami z gminy przejmie Samorządowy Ośródek Kultury. Tam także nie zabraknie ciekawych zajęć. Będzie dzień gier planszowych, będą warsztaty lekarskie. Kto zechce, pomoże przy tworzeniu teatru obrazkowego Kamishibai albo wyruszy w podróż z krasnalem Hałabałą po bibliotece, podczas której trzeba będzie rozwiązywać zagadki i szukać zaginionych przedmiotów. 

 

Szczebrzeszyn

 Na ferie zaprasza też Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie. 12 lutego odbędzie się rajd pieszy po Roztoczańskim Parku Narodowym zakończony ogniskiem. Zainteresowani zbiorą się o godz. 10 przed Ośrodkiem Muzealno-Edukacyjnym w Zwierzyńcu. 13 lutego o godz. 11 rozpoczną się Słodkie Warsztaty Wielopokoleniowe, a 14 lutego o tej samej godzinie Plastyczne Walentynki. 15 lutego MDK organizuje wyjazd do zamojskiego kina (obowiązują zapisy, w dniu wyjazdu zbiórka o godz. 9 przy MDK). W CKF "Stylowy" dzieci obejrzą film pt. "Mia i Biały Lew". 20 lutego w MDK-u będą zajęcia pn. "Pomaganie jest fajne", a na zakończenie ferii – 22 lutego szykuje się jeszcze jeden rajd, tym razem po wąwozach. W pozostałe dni MDK zaprasza dzieci od 7. roku życia do domu kultury w godz. 11-14 na inne równie ciekawe zajęcia. Więcej informacji pod nr tel. 84 68 21 060. 

 

SZCZEGÓŁY OFERTY NA FERIE W NASZYM INTERNETOWYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

ak, wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe