Zamość: Ósmoklasistka z Krasnegostawu najlepsza w dyktandzie PWSZ

  • 04.02.2019, 12:00
  • ak
Zamość: Ósmoklasistka z Krasnegostawu najlepsza w dyktandzie PWSZ Fot. PWSZ Zamość
Aleksandra Kołodziejczyk, uczennica ósmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie wygrała tegoroczną edycję Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Finał tegorocznej, dziesiątej już edycji dyktanda odbył się w zeszłym tygodniu. Znalazło się w nim 54 spośród blisko 900 śmiałków gotowych zmierzyć się z polską ortografią. Konkursowy tekst przedyktowała im Beata Chmura, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu, która przewodniczyła również komisji weryfikującej prace finalistów.

Po sprawdzeniu wszystkich prac okazało się, że najmniej błędów zrobiła ósmoklasistka z Krasnegostawu - Aleksandra Kołodziejczyk. W nagrodę otrzymała ona smartfon. Drugie miejsce zajął Stanisław Adamowicz z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie (otrzymał dysk zewnętrzny), ma trzecie wywalczyła Maria Bojarczuk z III LO w Zamościu (otrzymała powerbank).

W pierwszej dziesiątce mistrzów ortografii znaleźli się ponadto: Filip Przyczyna i Patryk Luty (obaj z I LO w Zamościu), Agnieszka Gałka z ZSBiO w Biłgoraju, Michał Krzaczek z II LO w Zamościu, Agnieszka Karabin i Dominika Koperwas (obie z I LO w Zamościu) oraz Julita Syta z I LO w Biłgoraju.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe