Zamość: Młodzi literaci z nagrodami. Konkurs "Debiut" rozstrzygnięty

  • 04.02.2019, 10:14 (aktualizacja 05.02.2019, 09:31)
  • ak
Zamość: Młodzi literaci z nagrodami. Konkurs "Debiut" rozstrzygnięty Fot. Zamojski Dom Kultury
Dokładnie 34 utwory, wiersze i prozę, a także wlepki literackie zgłoszono w tym roku na 33. edycję Konkursu Literackiego "Debiut" organizowanego przez Zamojski Dom Kultury. Ogłoszenie wyników odbyło się w sobotę (2 lutego).

Prace młodych literatów, poetów i pisarzy ze szkół podstawowych, średnich oraz studentów oceniała komisja, w której w tym roku zasiedli: Adrianna Sagan-Bielecka, Barbara Michalczyk, Kamil Sulima oraz Dagmara Turek i Dariusz Łukasik.

W kategorii podstawówek i gimnazjów nagrody za poezje otrzymały: Aleksandra Szabat z Hrubieszowa i Karolina Kusiak z Teratyna. Wryóżnione zostały zaś Anna Olszewska z Zamościa i Joanna Karska z Horyszowa Polskiego. W kategorii prozy pierwszą nagrodę otrzymała Nina Kowalczyk z Zamościa, a pozostałe: Karolina Kusiak z Teratyna i Inez Mogielnicka z Zamościa. Laureatki wyróżnień to: Klaudia Guluk i Magdalena Sokalska z Teratyna.

 

W grupie uczniów szkół średnich jury nagrodziło wiersze, które napisały: Katarzyna Szeptuch, Julia Kowalewska i Wiktoria Ulidowska. Za utwór prozatorski wyróżnienie otrzymała Monika Samulak, a za wlepkę literacką Maja Godziszewska.

 

W kategorii studentów nagród nie przyznano, a wyróżnienia za poezję odebrali: Bartłomiej Kusy z UMCS w Lublinie, Jakub Linek z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Patrycja Siwek z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Przy okazji podsumowania odbyły się warsztaty integracyjno-literackie, pokaz filmu animowanego „Książkowe drzewa” (wyprodukowany przez uczennice Liceum Plastycznego) oraz seminarium dla nauczycieli nt. Pracy z uczniem z uczniem o uzdolnieniach literackich.

ak

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe