Biłgoraj: Młodzież RCEZ oddawała krew

  • 08.02.2019, 06:00
  • lew
Biłgoraj: Młodzież RCEZ oddawała krew
Nie trzeba było nikogo przekonywać czy namawiać. Aż 80 pełnoletnich uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zdecydowało się przystąpić do akcji "Twoja krew ratuje życie".

Akcję zorganizowało Szkolne Koło PCK wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Krew można było oddać w czwartek (31 stycznia) w auli RCEZ w Biłgoraju. Po wykonaniu badań lekarskich i wypełnieniu ankiet okazało się, że w akcji może wziąć udział 80 pełnoletnich uczniów szkoły przy ul. Kościuszki. Zebrano około 40 litrów cennego osocza. To była już druga taka akcja zorganizowana w tym roku szkolnym w RCEZ. Tym razem z inicjatywą wyszła młodzież.

Cały artykuł dostępny w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe