Mistrzostwa modelarzy w Hrubieszowie

  • 06.02.2019, 07:03
  • par
Mistrzostwa modelarzy w Hrubieszowie
Ponad 50 modelarzy z różnych stron Polski rywalizowało w Hrubieszowie podczas XII Ogólnopolskich Zawodów Modeli Szybowców Halowych klasy F1N. Są one zaliczane do punktacji Pucharu Polski w tej konkurencji.

Halowe zawody modelarskie przeprowadzono 26 stycznia w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Ich organizatorem był tamtejszy Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka", który otrzymał wsparcie od Urzędu Miasta, HOSiR-u i Szkoły Podstawowej nr 1 w tym mieście. Na zawody do Hrubieszowa przyjechali modelarze z Biłgoraja, Zamościa, Rudej Huty i Chełma, ale także z Chrzanowa, Grodkowa, Krzczonowa, Suwałk i Warszawy. W rywalizacji wzięło udział łącznie 54 zawodników. Zawody rozpoczęła przewodnicząca Rady Miasta Hrubieszowa Anna Naja. Po życzeniach "najlepszych wyników sportowych w walce fair play" złożonych zawodnikom szefowa RM wypuściła model samolotu, taki jakimi posługiwali się zawodnicy.

Każdy uczestnik zawodów wykonał trzy rzuty w trzech kolejkach. Końcowy wynik był sumą czasów trzech najlepszych lotów. Wśród młodzików wygrał Karol Szumiata z UKS "Jedynka" Hrubieszów przed Piotrem Stasiulewiczem z Aeroklubu Warszawskiego i Kariną Sawicką z "Feniksa" Grodków. 

Cały artykuł dostępny w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe