Czar hrubieszowskich podwórzy

  • 07.02.2019, 07:03
  • Mariusz Parol
Czar hrubieszowskich podwórzy
Wydano tysiąc egzemplarzy tego wyjątkowego kalendarza. – Z powodzeniem można było wydać 2 tys. kalendarzy. Na pewno by się rozeszły. Nie doceniliśmy zainteresowania hrubieszowian – podkreśla Katarzyna Suchecka z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.

Pamięć Twojego podwórka – to tytuł projektu, który zrealizowano pod koniec ubiegłego roku. Inicjatorkami były bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie –  Katarzyna Suchecka Jolanta Dobosz, które tworzą zespół Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.

 

Mieszkańcy dzielili się wspomnieniami

Katarzyna Suchecka, koordynatorka projektu "Pamięć Twojego Podwórka, mówi:

 – Prawie każdy ma własne podwórko, na którym się wychował. Byłyśmy ciekawe jak dzieci i młodzi ludzie przed laty spędzali czas. Przygotowania do wystawy rozpoczęłyśmy od spotkań z mieszkańcami Hrubieszowa. Rozmawiałyśmy z nimi w miejskim parku, na śródmiejskim deptaku i przy Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej. Zagadywałyśmy ich, prosząc, aby przyjrzeli się zdjęciom sprzed lat. Pomysł był taki, żeby zgromadzić jak najwięcej materiałów o hrubieszowskich podwórkach. Niektórzy przynieśli nam potem zdjęcia ze swoich domowych archiwów. Nie przypuszczałyśmy, że nasz pomysł tak fajnie wyjdzie i spodoba się mieszkańcom Hrubieszowa.

Cały artykuł dostępny w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe