Hrubieszów: Nowy dyrektor szpitala z konkursu

  • 05.02.2019, 14:27 (aktualizacja 06.02.2019, 09:05)
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Nowy dyrektor szpitala z konkursu Fot. pixabay.com
Po rezygnacji dotychczasowego dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie, Artura Machety, zastąpi go na tym stanowisku wicedyrektor ds. lecznictwa Celina Dąbrowska-Mirocka. Władze powiatu hrubieszowskiego zamierzają jak najszybciej ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora powiatowej publicznej służby zdrowia. Anna Lecka, radna powiatu hrubieszowskiego wystąpiła z koalicji w proteście przeciwko decyzjom personalnym, m.in. w hrubieszowskim szpitalu.

Pod  koniec stycznia Artur Macheta złożył rezygnację ze stanowiska. Kierował tą placówką przez ostatnie pół roku, do końca stycznia. Jako powód podał przyczyny osobiste. Ale pojawiły się pogłoski o naciskach, które miały doprowadzić do jego rezygnacji. 

Kilka dni po rezygnacji dyrektora SP ZOZ, lekarze i pracownicy szpitala, zaniepokojeni tą sytuacją, wystosowali pismo do władz powiatu hrubieszowskiego z prośbą o wyjaśnienie, jakie będą decyzje w sprawie obsadzenia zwolnionego stanowiska dyrektora. W szpitalu nieoficjalnie mówiło się, że kandydatem na następcę dyrektora Machety będzie jeden z lekarzy hrubieszowskiego szpitala, ale nie spełnił on wymogów proceduralnych.

Cały artykuł w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anita
Anita 17.02.2019, 01:12
To chyba będzie jedyny ratunek! Trzymam kciuki za Pana!

http://lubiehrubie.pl/wiadomos…
LHR
LHR 06.02.2019, 13:58
Potrzeba lekarzy,pielegniarek... A ratowników???W szpitalach nowoczesnych ratownicy pracują na SOR, izbach i oddzialach...
nowa
nowa 06.02.2019, 12:01
A skąd wiadomo już wiadomo, że będzie to pani a nie pan dyrektor? Przecież PiS działa transparentnie i demokratycznie chyba PIELĘGNIARKO ? A plany tej pani zawsze zaczynały się i kończyły na czubku jej nosa na czym zawsze najgorzej wychodzili co wchodzili z nią w układy a najczęściej Bogu ducha winni!
Hrubek
Hrubek 06.02.2019, 12:08
Ludzie opamiętajcie się będzie konkurs. Może nawet nikt się zgłosi po zapoznaniu się z sytuacją szpitala. Nowa o kim ciągle tak deliberujesz? O jakiej Pani. Coś pod sufitem u Ciebie nie tak?
Pielęgniarka
Pielęgniarka 06.02.2019, 09:55

Konkurs na dyrektora ZOZ w Hrubieszowie będzie sprawdzianem realizacji wcześniejszych zapowiedzi. Ratowanie szpitala powinno być celem nadrzędnym obecnych władz. Poprzednia ekipa też próbowała coś robić. Efekt każdy wie jaki był. Potrzebny jest nabór nowych lekarzy i pielęgniarek a przede wszystkim poprawa jakości i rozszerzenie palety usług medycznych oraz remonty oddziałów i zakupy niezbędnego sprzętu.
Kobiety tam pracujące nie bardzo wierzą w ratowanie naszej placówki. Biurokracja i lekarze mają się bardzo dobrze a my coraz starszy personel niekoniecznie. Trzymamy kciuki za przyszłą dyrektor i jej plany.
LHR
LHR 06.02.2019, 09:36
Żenada i gra polityczna...

Pozostałe