Hrubieszów: Przyjechał pociąg z Ukrainy. Papierosy schowali w rudzie

  • 01.02.2019, 10:00 (aktualizacja 01.02.2019, 11:03)
  • ak
Hrubieszów: Przyjechał pociąg z Ukrainy. Papierosy schowali w rudzie Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
To dość popularny sposób na ukrycie dużej ilości nielegalnego towaru. Ale hrubieszowscy celnicy i strażnicy graniczni go znają i dlatego regularnie kontrolują transporty rudy żelaza z Ukrainy. Ostatnio natrafili w wagonach na ok. 12 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Pociąg towarowy dotarł na stację kolejową w Hrubieszowie w środę (30 stycznia). W wagonach jechała ruda żelaza, ale pod nią było coś jeszcze. W jednym z wagonów mundurowi znaleźli owinięte czarną folią pudła z papierosami. Aby dostać się do podejrzanego ładunku funkcjonariusze musieli usunąć znaczną część rudy.

W sumie skonfiskowali 12 tys. paczek papierosów. Wyliczyli, że gdyby zostały one sprzedane na polskim rynku, skarb państwa straciłby około 130 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LHS
LHS 02.02.2019, 18:33
Też mi nowość pewnie bez tej wkładki ruda była by nie opłacalna
Tomasz
Tomasz 02.02.2019, 07:52
Standard 🤣

Pozostałe