Ukrainiec miał w paszporcie fałszywe pieczątki. Nie wjechał do Polski

  • 01.02.2019, 05:06 (aktualizacja 01.02.2019, 11:24)
  • ak
Ukrainiec miał w paszporcie fałszywe pieczątki. Nie wjechał do Polski Fot. NOSG
Na pierwszy rzut oka wyglądało, że 43-latek z Ukrainy często wyjeżdżał do krajów Unii Europejskiej, ale to były tylko pozory. Dlatego cudzoziemiec został zatrzymany podczas wjazdu do Polski.

Mężczyzna stawił się na granicy w środę (30 stycznia). Podczas odprawy strażnik graniczny z Hrebennego zorientował się, że z dokumentami 43-latka jest coś nie tak. Dokładnie je sprawdził i wtedy okazało się, że podróżny posługiwał się paszportem, w którym były fałszywe odbitki stempli kontroli granicznych z Litwy, Szwajcarii, Czech oraz Węgier.

Ukrainiec został zatrzymany. Odpowie teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej podrabianymi dokumentami. Grozi za to do 5 lat więzienia.

– Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1000 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – wylicza Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe