Licealista z Biłgoraja najlepszy w anglojęzycznym dyktandzie na PWSZ Zamość

  • 31.01.2019, 11:28 (aktualizacja 05.02.2019, 09:58)
  • ak
Licealista z Biłgoraja najlepszy w anglojęzycznym dyktandzie na PWSZ Zamość Fot. PWSZ Zamość
Maciej Skromak, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju był najlepszy w finale III Dyktanda w Języku Angielskim, które organizowała Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

W eliminacjach wzięło udział przeszło 800 uczniów ze szkół całego regionu. Do finału zakwalifikowało się 32 najlepszych. Ostateczna potyczka z językiem angielskim odbyła się w ostatni wtorek (29 stycznia) w auli zamojskiej PWSZ.

Najlepszy wynik osiągnął Maciej Skromak z I LO im. ONZ w Biłgoraju i w nagrodę otrzymał smartfon Huawei. Pozostałe miejsca na podium zajęli reprezentanci I Społecznego LO im. Unii Europejskiej w Zamościu: Przemysław Załoga (wygrał dysk zewnętrzny) i Przemysław Lewandowski (otrzymał powerbank).

W pierwszej dziesiątce, na kolejnych miejscach znaleźli się: Kacper Węgor z ZS Nr 2 w Hrubieszowie, Karolina Strzelec, Gabriela Olszowy, Jakub Zwolak (wszyscy z I LO im. ONZ w Biłgoraju), Tomasz Smól z I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu, Maciej Czerw z I LO im. ONZ w Biłgoraju oraz Angelika Jastrzębska z Liceum Plastycznego w Zamościu.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MPK
MPK 01.02.2019, 17:02
Zamojskie 3 lo pewnie nie bierze udziału.. Jak w wielu innych konkursach..

Pozostałe