Zamość: Międzynarodowy sukces maturzystów z I LO

  • 31.01.2019, 10:00 (aktualizacja 31.01.2019, 10:12)
  • ak
Zamość: Międzynarodowy sukces maturzystów z I LO Fot. I LO Zamość
Konkurs odbył się w listopadzie, wręczenie nagród jest planowane na marzec, ale już wiadomo, że trzech uczniów z klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu bardzo dobrze wypadło w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział aż 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły. W tym gronie była kilkunastoosobowa reprezentacja zamojskiego I LO. Zadaniem uczestników było rozwiązywanie na platformie edukacyjnej mCourse testu sprawdzającego zdolność myślenia algorytmicznego.

Trzej licealiści z Zamościa, uczniowie klasy III A odnieśli prawdziwy sukces. Dominik Dębiński zdobył 105 punktów, dzięki czemu zajął III miejsce i otrzymał tytuł laureata. Jego koledzy z klasy Paweł Lewkowicz i Łukasz Gliwiński z wynikiem 98,75 punktów znaleźli się w gronie wyróżnionych.

Uroczyste zakończenie konkursu połączone z wręczeniem nagród laureatom zaplanowano na marzec br.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.  Konkurs jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Jego główny cel to rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Minister Edukacji Narodowej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe