Krynice: Mammografia za darmo. Niech pani się przebada

  • 02.02.2019, 12:00
  • ak
Krynice: Mammografia za darmo. Niech pani się przebada Fot. pixabay.com
Badanie jest krótkie, bezinwazyjne i bezbolesne. Nic nie kosztuje. Warto więc skorzystać z bezpłatnej mammografii. Mieszkanki Krynic i okolicznych miejscowości mogą to zrobić w najbliższy wtorek, 5 lutego.

Mammobus zaparkuje przy Urzędzie Gminy Krynice. Pacjentki będą w nim przyjmowane od godz. 12 do 15. Należy się wcześniej zarejestrować, telefonując pod nr: 723 351 002 i 003.

Z finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia badań mogą skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat. W tej grupie wiekowej jest notowany największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy piersi. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań, wystarczy, że zgłoszą się na badania z dowodem tożsamości.

Lekarze twierdzą, że niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal stuprocentowe wyleczenie. Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, specjaliści uważają, że każda świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać mammografii.
 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe