Hrubieszów: Zaskakująca rezygnacja dyrektora. Co na to starostwo?

  • 29.01.2019, 05:06 (aktualizacja 29.01.2019, 07:51)
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Zaskakująca rezygnacja dyrektora. Co na to starostwo?
Artur Macheta nie będzie już dyrektorem SP ZOZ w Hrubieszowie. W ubiegłym tygodniu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Kierował tą placówką przez ostatnie pół roku, do końca stycznia. Starostwo Powiatowe nie ma jeszcze konkretnych planów dotyczących obsadzenia stanowiska dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie.

Pełnienie obowiązków dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie powierzono Arturowi Machecie 26 kwietnia ubiegłego roku. Wcześniej był on głównym informatykiem w tej placówce.

Stanowisko dyrektora publicznej służby zdrowia w powiecie hrubieszowskim objął po Zofii Kotowskiej-Lachowskiej. Jego poprzedniczka 25 kwietnia zakończyła kierowanie SP ZOZ w Hrubieszowie. Powodem jej rezygnacji był konflikt płacowy z lekarzami w hrubieszowskim szpitalu. W czerwcu zeszłego roku Artur Macheta wygrał konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie.

Był jednym z pięciorga kandydatów (jego kontrkandydatami byli Teresa Perechubko-MirosławMarek BartkowiakRyszard Piskorski, Jan Gołębiowski). Za kandydaturą Artura Machety opowiedzieli się wszyscy członkowie komisji konkursowej.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Malika kolega z dalszego sąsiedztwa
Malika kolega z dalszego sąsiedztwa 01.02.2019, 22:45
Dziwaki. Zielono - czerwone.
nowa
nowa 01.02.2019, 17:56
No to wiemy teraz kto jest kto !
nowa
nowa 31.01.2019, 17:24
O Maroku będzie na pewno jak wyjaśnimy sprawę mobbingu i jego skutków! A były one tragiczne!
Młodsza siostra Malika
Młodsza siostra Malika 31.01.2019, 18:30
Wyjaśnimy? My? Czyli ja z Tobą? Co ja mam niby wyjaśniać są od tego chyba jakieś organy. Nie wiem o czym mówisz i szczerze mówiąc nie bardzo mnie to obchodzi.
nowa
nowa 31.01.2019, 09:52
A może wiecie, który/a/ ostatnio z "bohaterów" Waszych komentarzy miał/a/ postępowanie na razie tylko służbowe za mobbing w pracy ? A maże się sam/a/ przyzna?
młodsza siostra Malika
młodsza siostra Malika 31.01.2019, 14:30
nowa - Hasło na dzisiaj to Maroko :)
ślepy
ślepy 30.01.2019, 13:16
ok. Nieudacznicy muszą definitywnie odejść , nie ulega wątpliwości,a co z rozliczeniem pseudo dygnitarzy za
" inwestycje" w Strzyżowie , Podhorcach , drogi itd.
jak zwykle Malik
jak zwykle Malik 30.01.2019, 13:59
A no ślepy. W sedno trafiłeś. Bo sam się zastanawiam dlaczego PiR z PiSem jakoś na ten temat milczy.
Dobra zmiana
Dobra zmiana 30.01.2019, 12:16
Akurat pani sekretarz z chelma to tez uklad z stad i swoj wiec prosze nie wprowadzac ludzi w blad i niech sama sobie sie przyjrzy a jak zacznie zagladac to niech da podwyzki ludziom a nie sobie za cieplutki stolek do lopaty zapraszamy albo do biedry zeby jej sie nie przyjrzeli juz nie takie okrety byly i sie potopily przecierz to tacy fachowcy na stanowiskach ze rece opadaja sami sie wybieraja tak samo jak pani sekretarz z miasta tez czlowiek zewnatrz i zrobi porzadek
Malik lek.med
Malik lek.med 30.01.2019, 14:01
Możesz jaśniej. Stosuj interpunkcję. Wtedy złapię sens Twoich wypowiedzi.
stanwody
stanwody 30.01.2019, 11:47
Co on pieprzy, że my najwięcej wydajemy skoro mało zarabiamy? Niech mówi sam za siebie!
Malik lek.med
Malik lek.med 30.01.2019, 14:02
Mało zarabiacie Panie i Panowie i Panie lekarze? Ciekawe.
poleski
poleski 30.01.2019, 11:05
Włodawa we łzach po takim fachowcu? Ale Wam kadzi koledzy Doktorzy!
Sąsiadka Malika
Sąsiadka Malika 30.01.2019, 11:06
A jak tam stan Bugu na dzisiaj?
seksmisja
seksmisja 30.01.2019, 10:55
Babska pajęczyna?
Sąsiadka Malika
Sąsiadka Malika 30.01.2019, 11:07
Szowinista!! Gdzie feministki!
Dobra zmiana
Dobra zmiana 30.01.2019, 10:25
Idzie odnowa do koryta a nie lepsza zmiana o czym tu sie mowi tu trzeba ludzi z zewnatrz a nie kolesiostwa poobsadzaja sie stolkami jak za psl i bedzie to samo tylko stanowiska sie zmieniaja tu trzeba ludzi naprawde madrych w duzych miastach szpitale ledwo zipia to czlowiek z ukladu sobie poradzi tak pozwalnia ludzi zapomniakam ze dobra zmiana . A zadzad drog kolego chlopcy ***ja w nocy zebys ty i inni mogli przejechac do pracy. Jak jest wam slisko jak ty spisz to oni juz sa w pracy nikt ich nie docenic za marne grosze starym lomstwem co sie psuje a na nowe starostwo nie daje pieniedzy tylko wymaga idz sprobuj to ci sie odechce sa tam robolami mechanikami sprzataczkami miasta wymagania duze troche szacunku dla innych czytki byscie robili siebie oczyszcie i zrobcie miejsce innym niech tez zkorzystaja do lopaty to nikt sie nie rwie tylko do biurka kiedy wy sie nauczycie ze trzeba zaczac od gory a nie od dolu dobra ci co zwalniaja innych sami beda kiedys zwolnieni bo karma wraca
Malika syn
Malika syn 30.01.2019, 17:53
Franek spokojnie. Jeszcze napisz że się tu zasłużonych dla regionu niszczy :) Wiesz o czym mówię.
Ponownie Malik
Ponownie Malik 30.01.2019, 10:45
Ryśku dobra zmiano. Czy to znaczy, że jak w powiecie zaczął rządzić PiR z PiSem to samochody zaczęły się psuć i starostwo nie kupuje nowych?
Malik lek.med
Malik lek.med 30.01.2019, 10:34
Karma wróciła - należy rozbić układ ZSL-owsko, postkomunistyczny raz na zawsze. Jeżeli chodzi o ludzi z zewnątrz to mam kilka uwag ale je pominę. Chociaż jako przykład należy podać Panią sekretarz powiatu jest z zewnątrz czyli z Chełma - i nie jest powiązana tu z nikim. Mam nadzieję że dokładnie przyjrzy się funkcjonowaniu powiatu - zarządowi dróg także.
I tradycyjnie na zakończenie. Wszyscy WON! naczelnicy i dyrektorzy. Ale na bruk a nie w ramach przeniesienia do innej pracy.
Cała rodzina Malika wraz z sąsiadami
Cała rodzina Malika wraz z sąsiadami 30.01.2019, 10:17
Lekarze nie bójcie się przecież ciężko pracujecie, jesteście uczciwi i cały swój czas podczas dyżurów poświęcacie dla pacjentów. A wszystkie negatywne opinie o Waszej pracy to pomówienia, złe języki :). Jesteście solą tej ziemi. To Wy wydajecie najwięcej pieniędzy na zakupy co napędza wzrost gospodarczy. A jeżeli ktoś mówi o Was że jesteście podli, źli, wyniośli, leniwi to nie wierzcie w to. Praca w przychodni, szpitalu, prywatnym gabinecie Was wykańcza. To tak jakby ktoś pracował na budowie a potem jeszcze szedł na kilka godzin do zamiatania ulicy i jeszcze siadł na 4 godzinki na kasie w Biedrze. Narobicie się a wdzięczności nie ma. No po prostu niewdzięczna ta nasza społeczność hrubieszowska. Większość Was kocha i szanuje Waszą pracę, wiedzę, profesjonalizm, kompetencje i zapał. I nie prawdą jest że na leczenie jeździ się do Zamościa, Lublina itp., a jeżeli już się jeździ to nie dlatego, że tam lepiej leczą, a tylko dlatego żeby Was odciążyć. Pozdrawiam środowisko lekarskie w Hrubieszowie.
krzyś
krzyś 30.01.2019, 10:13
Randap co się powyrzuca z Hrubieszowa trafi właśnie do tych gmin czyli zielonych przechowalni,Przecież oni nie potrafio nic robić innego tylko żondzić!
randap
randap 30.01.2019, 10:04
Jakaś odnowa idzie powoli ale co w Horodle,Mirczu Dołhobyczowie,Uchaniach? Katastrofa zielona!
arbuz
arbuz 30.01.2019, 08:21
Tak patrząc po komentarzach to chyba wszystko idzie w dobrym kierunku bo ZSL zaczyna płakać to oznacza że szykują się porządki , kumoterstwo na bok , obiboków na zieloną trawkę , zrobić porządki z wydziałem komunikacji, geodezji , zarząd dróg to chyba też jeszcze z poprzedniego nadania , szpital zaczyna już się oczyszczać choć myślę że to jest kukułcze jajo bo problemy zaczeły się jeszcze w poprzedniej kadencji i ZSL nawet nie miał pomysłu co z tym zrobić oprócz zadłużania .
Dobra zmiana
Dobra zmiana 29.01.2019, 22:15
Nie panie M wiem ile panu placa za brednie ale to nie wazne niech pan zmieni ziolo albo dilera bo bzdety pan wypisuje kto z kim sie dogaduje pod publiczke nie ktorzy pomyli prace powinni byc celebrytami a nie samorzadowcami a pan zajac jeszcze nie zaczal rzadzic gmina a juz maja dosc niech pan mowi za siebie a nie za innych
Malik z małżonką
Malik z małżonką 29.01.2019, 22:21
ZSL WON! Tyle w kwestii komentarza. No i naczelnicy i dyrektorzy wiadomo co.
Pracować
Pracować 29.01.2019, 22:07
No to teraz macie zmiany Pis chce ogarnąc wszystko .Jakie 500+?za czyje pieniądze osób ktore zapierdzielaja a inni mają w *** .Jeszcze emerytura na matki co maja 4dzieci czym one się różnią że siedzą w domu i nic nie robią a nam osobom pracującym co się należy oprócz podwyżek ?Nic zapierniczac na nich.!!!!!!!!!
Malik i jego żona
Malik i jego żona 29.01.2019, 22:18
Oddajcie nasze składki z OFE i VAT co mafie wyłudzały. Kamieni kupa! Wam Zeteselowcom, i innym pełowcom coś się w głowach miesza.

A osobie podpisującej się jako rozum powiem tak. Módlcie się żeby to PiS nie uciekło z koalicji. Bo...lipa. Piniędzy ni ma i nie będzie - cytując klasyka.
Powtarzam naczelnicy i dyrektorzy WON!! Im szybciej to zrozumie PiR i PiS tym lepiej. Bo ta niemoc nie może dłużej trwać.
rozum
rozum 29.01.2019, 21:53
Panie Zając uciekaj z tej koalicji bo pogrążą cały PiR i Pana.
Malik lek.med
Malik lek.med 29.01.2019, 22:04
Uciekaj i zwiąż się z ZSLem. hahaha. Toż Pan Zając ma swój rozum a na mało rozgarniętego nie wygląda.
Dobra zmiana
Dobra zmiana 29.01.2019, 21:49
Ludzie obucie sie wybory na Burmistrza Miasta porażka wybory na Starostę porażka choc nie ludzie wybierali tylko uklad wybrał wszyscy sie zwalniają albo ich zwalniają
Pis sie konczy i chca jak najwiecej ludzi swoich upchac dla hrubieszowa potrzebni sa ludzie nie z partii i ukladow tylko nie zalezni i bez ukladow kiedy wy to zrozumiecie dobrze jest tym co siedza przy korycie i nie potrzebuja nic zmieniac ale ludzie ktorzy tu mieszkaja i nic z tego nie maja maja dosc tych rzadow hrubieszowskich nic tu sie nie zmieni ani w miescie ani w starostwie ani w szpitalu ani nigdzie to miasto sie wyludnia bo nie ma ludzi odpowiednich i madrych do rzadzenia tak sie robi jak dla ludzi liczy sie uklad i partia a nie czlowiek
Malik lek.med
Malik lek.med 29.01.2019, 22:02
Tak, Tak. Ludzie się obudzili i pogonili ZSL-owców. Powtarzam wszystkich naczelników i dyrektorów WON! Panie i Panowie z PiR, PiS do dzieła odwagi!! Boli Was stary establishmencie, że pomiędzy miastem a powiatem i miastem może być zgoda, że współpracują Pani Majewska, Pan Sołtysiak i Pani Symczuk. Tak współpracują i nieźle sobie radzą. I nieźle rządzą. A to dopiero kilka miesięcy. BRAWO PiR Brawo PiS!!! Zresztą Pan Zając chociaż za nim nie przepadam też w gminie Hrubieszów całkiem, całkiem sobie radzi.
Co do kandydatów w wyborach uzupełniających to i tak zdecydują wyborcy. Wygra ten ...kto wygra. Wszystkim życzę powodzenia w wyborach. Gratuluję im odwagi i zaangażowania w sprawy miasta.
Malik lek.med.
Malik lek.med. 29.01.2019, 21:46
No i poszły konie po betonie. Mówiłem nie jesteście anonimowi. Dobra decyzja Pani Anno.
Dobra zmiana
Dobra zmiana 29.01.2019, 21:37
He he he

Pozostałe