Gm. Tarnogród: Policjantka odwiedziła uczniów z Luchowa Dolnego

  • 28.01.2019, 14:06
  • red.
Gm. Tarnogród: Policjantka odwiedziła uczniów z Luchowa Dolnego Fot. KPP Biłgoraj
Ferie już tuż-tuż. Byłoby świetnie, gdyby dla wszystkich dzieci minęły bezpiecznie. Dlatego właśnie policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola, by z maluchami i młodzieżą rozmawiać o unikaniu zagrożeń. Taka pogadanka odbyła się m.in. w Luchowie Dolnym.

Uczniów odwiedziła sierż.szt. Agnieszka Potocka, dzielnicowa z posterunku w Tarnogrodzie. Tłumaczyła dzieciom jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek zarówno na świeżym powietrzu jak i w domu.

Jakie są zasady bezpiecznego wypoczynku? Policyjne rady poniżej:

  • Pamiętajmy, że w czasie wyjazdu dzieci mogą być narażone na kradzież, dlatego lepiej, aby pozostawiły w domu wartościowe przedmioty, markowe ubrania i większe kwoty pieniędzy.
  • Przestrzegajmy przed podróżą by cenne rzeczy, które zabierają były dobrze ukryte i by nie chwaliły się nimi szczególnie osobom, które słabo znają.
  • Przestrzegajmy przed kontaktami z osobami obcymi.
  • Zaopatrzmy dzieci w karteczki z ważnymi numerami prywatnymi i alarmowymi.
  • Dzieci, które pozostają w domu, powinny szczególnie pamiętać by nie chwalić się kluczami do mieszkania. Przypominajmy swoim pociechom o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

– Warto pamiętać, że nasze pociechy mają wiele pomysłów, które podpowiada im nieograniczona wyobraźnia. Górki saneczkowe w pobliżu dróg, czy ślizgawki na zamarzniętych taflach wodnych to miejsca, na które policjanci podczas ferii będą zwracać szczególną uwagę. Przestrzegajmy nasze pociechy przed tego typu zachowaniem. Wytłumaczmy im, że mimo tafli lodu, która znajduje się na rzece, może się ona załamać – podpowiada Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe