Hrubieszów: Mają czym strzelać w więzieniu. Otrzymali nową broń

  • 28.01.2019, 11:00
  • ak
Hrubieszów: Mają czym strzelać w więzieniu. Otrzymali nową broń Fot. ZK Hrubieszów
Strażnicy więzienni z Zakładu Karnego w Hrubieszowie otrzymali dostawę nowej broni. To karabinki automatyczne Beretta ARX 160.

Broń trafiła do hrubieszowskiego więzienia w ramach ministerialnego programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2017-2020. To już kolejna w ostatnim czasie taka dostawa.

– Wcześniej ZK w Hrubieszowie otrzymał m.in. strzelby kal. 12 mm Mossberg, wyrzutniki pocisków obezwładniających kal. 40 mm oraz sprzęt do ochrony osobistej – informuje ppor. Adrian Małecki z ZK w Hrubieszowie.

Najnowsze karabinki Beretta ARX 160 kaliber 5,56 mm to broń o konstrukcji modułowej. Została wprowadzona do służby w roku 2009. Karabinek używany jest przez siły zbrojne i służby porządkowe w kilkunastu krajach, m.in w USA i Meksyku. W polskim więziennictwie jest użytkowana głównie w konwojach.

– Podstawowym założeniem programu modernizacji więziennictwa jest poprawa bezpieczeństwa zakładów karnych i aresztów śledczych poprzez ich wyposażenie w nowoczesne uzbrojenie, sprzęt i wyposażenie specjalne, modernizację urządzeń ochronnych czy wymianę taboru samochodowego – podsumowuje ppor. Małecki.

 

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pastor Osas Ben
Pastor Osas Ben 19.02.2019, 18:34
Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!
Czy w obecnej sytuacji masz kłopoty lub grozi ci kłopot?
W ten sposób dajemy ci możliwość podjęcia nowego rozwoju.
Jako bogaty człowiek czuję się zobowiązany do pomocy ludziom, którzy starają się dać im szansę. Każdy zasłużył na drugą szansę, a ponieważ rząd przegrał, musi pochodzić od innych.
Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a dojrzałość ustalamy w drodze wzajemnego porozumienia.
Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej.
Nie czekaj dłużej i komentuj ten post. Proszę podać kwotę, którą chcesz pożyczyć, a my skontaktujemy się z Tobą z wszystkimi możliwościami. skontaktuj się z nami już dziś na [email protected]

Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!
Adam
Adam 14.02.2019, 20:35
Nareszcie ojciec jest zadowolony bo ma nową porządną broń. A teraz szukam pożyczki online http://www.get-money.pl/chwilo…
Marek
Marek 29.01.2019, 12:06
W końcu dostali coś nowego. Pożyczki bankowe online https://procredito.pl/pozyczki…
obserwator
obserwator 29.01.2019, 09:40
Redakcja jest postrzelona jak i tytuł .Pała a nie długopis wam się należy .[ pała na plecy gdzie tracą szlachetną nazwę ak redaktorku tobie się należy ]
Czytelnik
Czytelnik 28.01.2019, 17:56
Kto u Was odpowiada za tytuły artykułów? "Mają czym strzelać w więzieniu" !!!. Czarny humor, groteska, czy co to jest? To tak jakby dotychczas nie strzelali, bo nie mieli czym, albo teraz żaden skazany nie przeżyje pobytu w ZK w Hrubieszowie, bo w końcu mają czym strzelać.
Przypominam, że kary śmierci w Polsce nie ma od wielu lat. Apeluję do redakcji KT o posługiwanie się rozumem przy formułowaniu myśli.

Pozostałe