Gm. Werbkowice: Chował papierosy w obejściu, samochodzie i w... studni. Policjanci je znaleźli

  • 28.01.2019, 10:27
  • ak
Gm. Werbkowice: Chował papierosy w obejściu, samochodzie i w... studni. Policjanci je znaleźli Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Kryminalni z Tomaszowa Lubelskiego dowiedzieli się, że 72-letni mieszkaniec gminy Werbkowice może mieć u siebie nielegalne papierosy. Dokładnie przeszukali posesję mężczyzny i znaleźli kontrabandę w kilku skrytkach.

Przeszukanie trwało dość długo. Funkcjonariusze zajrzeli w zakamarki mieszkania i pomieszczeń gospodarczych, także do samochodu 72-latka, a nawet... studni znajdującej się na podwórzu. W sumie natrafili na prawie 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Właściciel trefnego towaru wyjaśnił, że papierosy kupił na bazarze w Hrubieszowie. Nie potrafił wskazać od kogo. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał zarzuty przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych.

– Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę skarbu państwa wyniosło w tym przypadku ponad 21 tys. zł. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru – informuje Monika Ryczek z tomaszowskiej policji.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe