Krasnobród: Policjanci edukują seniorów

  • 28.01.2019, 07:44 (aktualizacja 28.01.2019, 08:03)
  • ak
Krasnobród: Policjanci edukują seniorów Fot. KMP Zamość
Nie tylko pilnują porządku, łapią złodziei i piratów drogowych. Policjanci z Krasnobrodu prowadzili ostatnio również działalność edukacyjną. Spotykali się seniorami, by przestrzegać prze zagrożeniami, na jakie narażone są osoby starsze.

Spotkania prowadził dzielnicowy sierż. szt. Robert Wacławski. W trakcie pogadanek przestrzegał przed pochopnie zawieranymi umowami, informował że często najistotniejsze treści w umowach pisane są „małym druczkiem”, dlatego też należy je dokładnie przeczytać, niejasności wyjaśnić, a przed podpisaniem umowy najlepiej skorzystać z porady bliskiej osoby.

– Dzielnicowy przestrzegał również przed wpuszczaniem do domu nieznajomych, którzy oferują do sprzedaży różne produkty lub też twierdzą, że są przedstawicielami gazowni, zakładu energetycznego, bądź innej instytucji a ich wizyta związana jest np. z koniecznością naprawy usterki lub sprawdzenia instalacji. Policjant przypominał, że zawsze przed wpuszczeniem do domu nieznajomej osoby należy sprawdzić jej wiarygodność oraz upewnić się, że powód jej wizyty jest prawdziwy i uczciwy – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjant wspominał również o oszustwach, którzy metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. Wskazał metody ich działania oraz przypomniał, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy oraz nie zdradza szczegółów prowadzonych akcji. Radził, aby każdy telefon, w czasie którego rozmówca prosi o pożyczkę, skonsultować z członkami rodziny. Przypominał o tym, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości natychmiast informować policję.

Spotkania z seniorami były również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 

– Dzielnicowy opracował ulotkę informacyjną na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się seniorzy. W przekazaniu ulotek adresatom pomogły lokalne instytucje. Policjant przekazał je szkołom, palcówkom służby zdrowia, bankom, ośrodkom kultury oraz właścicielom osiedlowych sklepikach, z prośbą o dystrybucję wśród zainteresowanych osób – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe