Policjanci z Zamościa podsumowali rok. Było bezpieczniej

  • 26.01.2019, 10:00 (aktualizacja 28.01.2019, 08:05)
  • ak
Policjanci z Zamościa podsumowali rok. Było bezpieczniej Fot. KMP Zamość
W 2018 roku na drogach powiatu zamojskiego było bezpieczniej niż w 2017. Wykrywalność przestępstw była na wysokim poziomie ponad 85 procent - to dwa zasadnicze wnioski z odprawy rocznej, która w Komendzie Miejskiej Policji odbyła w czwartek (24 stycznia). Jak minione 12 miesięcy zapisało się w policyjnych statystykach?

Z przedstawione przez KMP Zamość raportu wynika, że w zeszły rok był stosunkowo dobry, jeśli chodzi o sytuację w ruchu drogowym.

– Odnotowaliśmy mniejszą liczbę wypadków drogowych i kolizji. Mniej osób zostało rannych, również mniejsza liczna osób zginęła – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Od stycznia do końca grudnia 2018 roku na zamojskich drogach wydarzyło się 71 wypadków ( rok wcześniej 81). Ranne w nich zostały 72 osoby (o 19 mniej niż w 2017).  Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych - było ich 7, a w roku poprzednim 8.

– Głównymi przyczynami zaistniałych wypadków drogowych była nadmierna prędkość kierujących niedostosowana do panujących warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Natomiast piesi najczęściej powodowali zdarzenia drogowe przez nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd. Kolizje, których w ubiegłym roku było 1553, spowodowane były najczęściej nieudzielaniem pierwszeństwa przejazdu lub też niezachowaniem bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami – relacjonuje rzeczniczka policji.

 Policjanci drogówki pracowali intensywnie. Przez 12 miesięcy dokładnie 87 760 kierowców przebadali na zawartość alkoholu. W 397 przypadkach okazało się, że trafili na osoby pijane. W trakcie wszystkich drogowych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 334 uprawnienia do kierowania, w tym 187 praw jazdy zabrali za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

–  W 2018 roku policjanci z zamojskiej komendy wszczęli 2486 postępowań przygotowawczych wobec sprawców przestępstw, wykrywalność sięgnęła 85,5%. W prowadzonych postępowaniach ustalono 1338 podejrzanych. 29 z nich to nieletni. Najsurowszy ze środków zapobiegawczych - tymczasowy areszt zastosowano wobec 29 podejrzanych. Wartość zabezpieczonego mienia w  zakończonych postępowaniach  wyniosła  879 992 zł – wylicza Krukowska-Bubiło.

 W czwartkowej odprawie rocznej poza kierownictwem zamojskiej komendy wziął udział również komendant wojewódzki policji w Lublinie.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kruk
Kruk 26.01.2019, 19:33
Więcej osób z yanosikiem jeździ to już tylu nie zatrzymująto im się wydaje, że bezpieczniej :D

Pozostałe