Zamość: Jak bezpiecznie spędzić ferie? Przedszkolaki już to wiedzą

  • 25.01.2019, 15:18
  • ak
Zamość: Jak bezpiecznie spędzić ferie? Przedszkolaki już to wiedzą Fot. KMP Zamość
Na łyżwach można jeździć tylko profesjonalnych lodowiskach, nigdy na zamarzniętym jeziorze albo rzece. Kiedy jeździ się na nartach, trzeba mieć kask na głowie. A na sankach nie wolno zjeżdżać z górki przy ulicy. Te i wiele innych zasadach bezpiecznego zimowego wypoczynku przekazują policjanci z Zamościa podczas spotkań z dziećmi z miejskich przedszkoli.

Tego rodzaju pogadanki policja organizuje przez cały rok. Ostatnio, w trakcie spotkań nacisk jest kładziony na bezpieczeństwo zimą.

Funkcjonariusze przypominają dzieciom, jak trzeba się zachowywać na stoku, jak na lodowisko, a jak podczas zabaw na świeżym powietrzu. Wykorzystują te spotkania także, by uczulić na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci wiedzą więc, że podczas jazdy samochodem powinny być zapięte w fotelikach, a wzdłuż drogi chodzić chodnikiem. Funkcjonariusze podkreślają również, że jak ważne jest, by piesi mieli na ubraniach odblaski.

Do ferii zimowych w naszym województwie jeszcze dwa tygodnie. Wizyt mundurowych mogą się spodziewać maluchy z kolejnych zamojskich przedszkoli.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe