Tomaszów Lubelski: Szef strażaków z Freudenstadt przyjechał z wizytą

  • 26.01.2019, 15:00 (aktualizacja 26.01.2019, 16:43)
  • ak
Tomaszów Lubelski: Szef strażaków z Freudenstadt przyjechał z wizytą Fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim
Kilkudniową wizytę złożył w minionym tygodniu w powiecie tomaszowskim Frank Jahraus, komendant straży pożarnych z partnerskiego powiatu Freudenstadt w Niemczech.

W programie pobytu znalazło się m.in. spotkanie niemieckiego strażaka z tomaszowskim starostą. Henryk Karwan i Frank Jahraus składali sobie noworoczne życzenia. Tomaszowski samorządowiec uzyskał też zapewnienie, że Klaus Michael Ruckertaale, stojący na czele władz partnerskiego powiatu w Niemczech, jest zainteresowany kontynuowaniem trwającej już od 2002 roku współpracy.

Frank Jahraus szefuje straży we Freudenstadt od 2007 roku. W tym czasie kilkakrotnie gościł w Tomaszowie Lubelskim. Tym razem zapoznał się m.in. z nowym wyposażeniem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, spotykał się z przedstawicielami lokalnych samorządów, uczestniczył też w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku. Miał też okazję podziwiać uroki zimy na Roztoczu podczas pobytu w gminie Susiec.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe