Robocikowo

  • 22.01.2019, 11:33
  • bw
Robocikowo Robocikowo
Firma Robocikowo istnieje od lipca 2017 roku. Siedzibę ma w Zamościu, a zajęcia prowadzone są także z dojazdem do szkół, przedszkoli czy też innych instytucji. Robocikowo prowadzi zajęcia, kursy i warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci.

Założycielem firmy jest Magdalena Kaniowska. Jej wykształcenie pedagogiczne, doświadczenie w dziedzinie marketingu, nowych technologii i znajomość nowych metod edukacyjnych, w tym Lego Education, zaowocowała założeniem Robocikowa. Już w pierwszym roku działalności zorganizowano zimowe półkolonie z robotyką w Osiedlowym Domu Kultury "Okrąglak". 

Oprócz zajęć pozalekcyjnych w ramach działalności firma organizuje również imprezy urodzinowe z robotyką Lego oraz kursy skierowane do uczniów szkół podstawowych i starszych przedszkolaków. Na zajęciach dzieci uczą się konstruowania, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a także pracy w zespole. Główną ideą zajęć w Robocikowie jest "nauka poprzez zabawę", dzięki której dzieci lepiej przyswajają wiedzę z zakresu matematyki, informatyki, fizyki czy automatyki.

 –Cieszy mnie, że zajęcia wzbudzają taki entuzjazm i zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów widać wielki zapał do pracy, a programowanie z klockami Lego daje dzieciom szansę na lepszy rozwój. Warsztaty rozwijają w nich ciekawość, dzięki nim odkrywają własne talenty i mogą w lepszym stopniu poznać siebie – mówi Magdalena Kaniowska, założycielka Robocikowa.

Robocikowo prowadzi wiele projektów i warsztatów otwartych. W 2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu przeprowadzono zajęcia otwarte dla młodzieży z Hiszpanii, Włoch oraz Rumunii, w Szkole Podstawowej nr 3 w ramach programu Erasmus + "Z robotyką w przyszłość". Do października 2020 w ramach "Klubu Młodego Programisty" firma przeprowadzi cykliczne warsztaty z nauką programowania dla dzieci. Firma otrzymała także Certyfikat "Europe Code Week 2018" za organizację eventów w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Robocikowo wspiera także projekty edukacyjne takie jak Europejski Tydzień Kodowania, uczestniczy w projekcie Erasmus + i współpracuje z Centrum Rozrywki Grawitacja przy organizacji półkolonii zimowych. Firma ma ambitne plany na rozwój. Planuje poszerzenie oferty edukacyjnej, zatrudnienie trenerów robotyki i programowania, stworzenie stacjonarnej siedziby firmy, w której mogłyby odbywać się zajęcia oraz imprezy urodzinowe dla dzieci w klimacie klocków Lego.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max A Bent
Max A Bent 28.01.2019, 20:29
Kredytodawcy i kredyty hipoteczne z ograniczoną odpowiedzialnością za małą i dużą kwotę pożyczek Przy stopie procentowej 2%.

Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na opłacenie rachunków? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek, prywatne pożyczki,
  kredyty komercyjne i osobiste o bardzo niskim oprocentowaniu wynoszącym zaledwie 2% w ciągu jednego roku do 30 lat w dowolnym miejscu na świecie. Oferujemy pożyczki od 1000 do dowolnej kwoty, o którą prosisz, skontaktuj się z nami dziś Email;

[email protected]
[email protected]
[email protected]
+1 518 502 5732

Pozostałe