Gminie Susiec nie po drodze z LOT Roztocze

  • 24.01.2019, 06:00 (aktualizacja 25.01.2019, 13:28)
  • Robert Horbaczewski
Gminie Susiec nie po drodze z LOT Roztocze Susiec jest na Roztoczu, ale do LOT "Roztocze" nie chce należeć.
Wójt Zbigniew Naklicki przekonał radnych, że Susiec ma więcej wspólnych interesów turystycznych z Krasnobrodem, Zwierzyńcem czy Józefowem niż z sąsiadami z powiatu tomaszowskiego. Gmina wystąpiła więc z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze" w Tomaszowie Lubelskim.

Gmina Susiec do Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze" przystąpiła w 2007 roku (wcześniej należała do organizacji zamojskiej). Teraz władze gminy uznały, że dalsze funkcjonowanie w tej instytucji nie ma sensu.

Zdaniem wójta Zbigniewa Naklickiego gmina z uczestnictwa w tej organizacji ma coraz mniej korzyści.

 – Jesteśmy jedyną gminą w powiecie tomaszowskim o tak dużych walorach turystycznych. Inne gminy mają inny profil działania, inne interesy. Sami dbamy o naszą promocję. Przy wsparciu bądź urzędu marszałkowskiego, bądź urzędu wojewódzkiego finansujemy nasze wyjazdy na targi – mówi Zbigniew Naklicki.

Zdaniem wójta, roczną składkę, jaką gmina płaciła na rzecz LOT "Roztocze" w wysokości 5 623 zł lepiej przeznaczyć na wydawanie własnych materiałów promocyjnych. Wójt Suśca podkreśla, że nie stawia żadnych zarzutów prezes LOT "Roztocze".

 – To nie działanie przeciwko Lokalnej Organizacji Turystycznej w Tomaszowie ani pani prezes, która działa bardzo dobrze, intensywnie, ma pomysły, ale działania tej organizacji nie są do końca zbieżne z naszymi oczekiwaniami – podkreśla wójt Suśca.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe