Gm. Werbkowice: Żywa lekcja przyrody

  • 24.01.2019, 16:00
  • par
Gm. Werbkowice: Żywa lekcja przyrody
Kilkudziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej im. s. Wandy Longiny Trudzińskiej i Siedmiu Wychowanków w Sahryniu wzięło udział w spotkaniu z zastępcą łowczego Koła Łowieckiego nr 43 "Bażant" w Hrubieszowie. Dzieci sporo dowiedziały się o życiu zwierząt w lesie, dokarmiały je przy pobliskiej leśniczówce. Myśliwi poczęstowali swoich małych gości pieczonymi kiełbaskami, gorącą herbatą i ciasteczkami.

16 stycznia zorganizowano spotkanie rekreacyjno-edukacyjne uczniów szkoły w Sahryniu (gm. Werbkowice) z zastępcą łowczego Koła Łowieckiego 43 "Bażant" w Hrubieszowie Zdzisławem Banaszkiem. Koło to ma tereny łowieckie głównie w gm. Werbkowice.     

 – Zastępca łowczego w kole "Bażant" bardzo ciekawie opowiadał o zwyczajach zwierząt: o tym, czym się żywią, gdzie mieszkają. Podzielił się z dziećmi wieloma ciekawostkami ze świata zwierząt, które żyją w naszych lasach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tych ciekawych opowieści i obejrzeli znajdujące się w leśniczówce eksponaty – relacjonują opiekunki uczniów Szkoły Podstawowej im. s. Wandy Longiny Trudzińskiej i Siedmiu Wychowanków w Sahryniu.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe