Hrubieszów: Szukali go na lądzie i w wodzie. Nie znaleźli. Gdzie jest Albert Szumiła?

  • 21.01.2019, 15:00
  • ak
Hrubieszów: Szukali go na lądzie i w wodzie. Nie znaleźli. Gdzie jest… Fot. KPP Hrubieszów
To już dwa tygodnie odkąd zaginął 18-letni Albert Szumiła z Hrubieszowa. Nastolatek zaginął na początku stycznia, w noc po poprawinach po studniówce. Dotąd, mimo zaangażowania mnóstwa sił, nie udało się go odnaleźć.

Albert zaginął w pierwszy weekend stycznia. Pierwszy komunikat o jego zaginięciu pojawił się w poniedziałek, 7 stycznia. Od tamtej pory policja, ale też inne służby nie ustają w poszukiwaniach nastolatka z Hrubieszowa.

W akcji użyto także drona oraz psa tropiącego. Sprawdzany jest każdy ślad i każda informacja. Co ważne, obok specjalistów z policji czy straży granicznej i pożarnej, w poszukiwania włączają się również osoby prywatne, które bezinteresownie pracują na miejscu i pomagają.

– To m.in. pracownicy Zakładu Konserwacji i Budowy Urządzeń Melioracyjnych Krzysztofa i Wojciecha Szeweńko, którzy sami zaoferowali pomoc i pracowali na miejscu koparką oraz prowadzili prace zmierzające do skruszenia i usunięcia pokrywy lodowej z rzeki Huczywa, druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Dziekanowe i Teptiukowie, którzy dokonali sprawdzenia łąk i terenów wzdłuż rzeki Huczwa (ponad 30 osób) – wylicza Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

W akcje włączyło się także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Zamościa, Państwowa Straż Rybacka z Zamościa, Polski Związek Wędkarski Oddział Zamość, Komenda Miejska PSP w Przemyślu i PSP w Lublinie oraz wiele osób prywatnych.

Przypomnijmy, że Albert Szumiła nocą z niedzieli na poniedziałek (6/7 stycznia) był na imprezie w lokalu na osiedlu Lipice w Hrubieszowie. Potem najprawdopodobniej wyszedł z niej i poszedł w kierunku Brodzicy. Do dzisiaj nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

– Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę, która mogłaby pomóc w odnalezieniu zaginionego proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Hrubieszowie pod nr tel. 84- 696-62- 80 lub 112 – przypomina Krystkowiak.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe