Myśliwy przed sądem

  • 29.11.2016, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Myśliwy przed sądem
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 59-letniemu przedsiębiorcy z Zamościa za nieumyślne spowodowanie śmierci kolegi podczas polowania. Oskarżony nie przyznał się do winy.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała 21 listopada akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim. Tomasz R. został oskarżony o to, że w trakcie polowania zbiorowego – jako myśliwy biorący udział w tym polowaniu – nie zachował warunków bezpieczeństwa i z zajmowanego przez siebie stanowiska oddał strzał ze sztucera wzdłuż linii myśliwych w kierunku biegnącego dzika, w wyniku czego nieumyślnie postrzelił Apolinarego M. w okolice prawego uda, co doprowadziło do zgonu pokrzywdzonego przez wykrwawienie.

Przypomnijmy. Zamojskie Koło Łowieckie nr 21 "Wilk" świętowało 7 listopada ub. roku w Dyniskach (gm. Ulhówek) jubileusz 20-lecia działalności. Uroczystości rozpoczęły się od zbiorowego polowania. Brało w nim udział 20 myśliwych, a także 15 osób zajmujących się naganianiem zwierzyny. Podczas polowania postrzelony został w udo jeden z myśliwych. To był 59-letni Apolinary M. z Zamościa. Mężczyzna zmarł na miejscu. Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił wskutek wykrwawienia z rany postrzałowej prawej nogi – z tętnicy podkolanowej i innych naczyń krwionośnych.

Więcej w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe