Drużyna robotyczna technikum New Technology

  • 17.01.2019, 11:53
  • bw
Drużyna robotyczna technikum New Technology
Drużyna robotyczna technikum New Technology to druga w Polsce drużyna robotyczna najwyższej klasy FRC. Powstała w październiku 2018 roku przy innowacyjnym technikum New Technology w Zamościu.

Drużyna robotyczna ma formułę otwartą i mogą należeć do niej uczniowie wszystkich szkół w wieku 14-19 lat. Mentorami drużyny są: prof. Aleksander Nawrocki (pracował dla NASA i Agencji Kosmicznej w Kanadzie), Bartek Wierzchowiak (członek pierwszej w Polsce drużyny robotycznej Spice Gears z Kraśnika). Drużyna otrzymała także wsparcie i patronat honorowy prezydenta Zamościa. 

 – Technikum New Technology, przy którym działa drużyna robotyczna, powstało rok temu. Chcieliśmy dostosować ofertę edukacyjną w Zamościu do ciągłych zmian na rynku pracy. Jesteśmy w trakcie czwartej rewolucji przemysłowej, a automatyzacja i robotyzacja są trendem światowym, dlatego robotyka jest przyszłością – tłumaczy Wojciech Drybczewski z technikum New Technology.

Drużyna robotyczna na poziomie merytorycznym współpracuje z największą firmą technologiczną na terenie Zamojszczyzny Sitaniec Technology. Drużyna NewTech zakwalifikowała się do zawodów robotycznych FRC w Turcji, w Istambule, które odbędą się 1 marca br. Specjalnie na te rozgrywki drużyna przygotowuje robota. 

Drużyna robotyczna to tylko jeden z elementów rozwoju technikum New Technology. Niedawno powstała fundacja "Z Robotem za Rękę", a kadra technikum ma w planach także utworzenie nowych drużyn robotycznych, organizowanie konkursów, konferencji naukowych, eventów i warsztatów promujących robotykę. Od września 2019 r. ruszą w technikum 3 nowe kierunki: technik informatyk (robotyka, automatyka), technik informatyk (e-sport, programowanie), technik elektronik (robotyka, automatyka).

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe