Zamość w żałobie po śmierci prezydenta Gdańska

  • 17.01.2019, 05:42 (aktualizacja 17.01.2019, 05:52)
  • ak
Zamość w żałobie po śmierci prezydenta Gdańska
Flaga na zamojskim Ratuszu została opuszczona do połowy masztu już poniedziałek, w dniu, kiedy zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Pozostanie tak do dnia pogrzebu zaplanowanego na najbliższą sobotę (19 stycznia), która będzie dniem żałoby narodowej ogłoszonej przez Prezydenta RP.

Tragiczne wydarzenia z Gdańska wstrząsnęły całą Polską. Poruszeni śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza są także zamościanie, którzy już w poniedziałek dla uczczenia Jego pamięci spotykali się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie palili znicze. Magistrat podjął zaś decyzję o opuszczeniu flagi na Ratuszu do połowy masztu.

W związku z tragedią o wyciszeniu swoich działań poinformowali również organizatorzy akcji "Świeć się z Energą". W plebiscycie tym bierze udział również Zamość. Z powodu żałoby czas głosowania finałowego zostanie wydłużony do 23 stycznia do godziny 20.

Z tych samych przyczyn operetka "Hrabina Marica", która w piątek miała być wystawiona w Zamojskim Domu Kultury, została przeniesiona na godz, 19 w sobotę (godz. 19), a sobotni spektakl z godz. 17 na godz. 11 w niedzielę, 20 stycznia.

Przypomnijmy, że wieloletni prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek po tym, jak dzień wcześniej, podczas tegorocznego finału WOŚP został zaatakowany nożem przez 27-letniego mężczyznę. Sprawca zabójstwa Stefan W. wykrzyczał ze sceny, że chciał się w ten sposób zemścić na Platformie Obywatelskiej, bo uważał, że był przez tę partię "torturowany". Mężczyzna niedawno opuścił więzienie, w którym odsiedział wyrok za serię napadów na banki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pytam
Pytam 18.01.2019, 08:18
Jaką mowę mieli niektórzy profesorkowie z PAN u Jak w ramach walki z nienawiscią nazwali Polakow chamami i burakami
FELIKS
FELIKS 17.01.2019, 21:45
Ja to do mowy nienawiści odnoszę się z nienawiściąSzczególnie do mowy nienawiści tych z opozycji
Normalny
Normalny 17.01.2019, 18:42
NIKT ROZSADNY ZBRODNI NIE POPIERA WIDZE CO SIE DZIEJE TARAZ NIEDŁUGO ZMARLEGO OGŁOSZĄ SWIETYM A NIEDAWNO MÓWILI ZE AFERZYSTA Mowa nienawisci to byla niedawno do sp ks Jankowskiego Jakos nikt nie prootestował!
śmieszny
śmieszny 17.01.2019, 16:40
noże jedni są śmieszni, ale są też głupi, ale to co zrobił Kaczyński w sejmie jest prostackie
Zamościanin
Zamościanin 17.01.2019, 14:16
Przecież człowiek, który go zaatakował jest chory psychicznie, więc po co w to mieszać politykę itp, Wielu umiera bądź ginie, wszystkich będziemy tak upamiętniać?
wkur....ny
wkur....ny 17.01.2019, 12:11
zmarł i cześć jego pamięci ! tylko po co umartwiać żałobą jeszcze mieszkańców Zamościa i innych miast, nie wspominając o głupocie świecenia zniczy przy pomniku Piłsudskiego, śmieszni są Ci ludzie

Pozostałe