Zamość: Babcia, dziadek i barbarzyńcy - zaproszenie do Arsenału

  • 17.01.2019, 07:00
  • ak
Zamość: Babcia, dziadek i barbarzyńcy - zaproszenie do Arsenału
To kolejne z rodzinnych spotkań muzealnych organizowanych przez Zamojski Arsenał. Tym razem jest planowane na sobotę 19 stycznia, a odbędzie się z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Muzeum zaprasza do siebie babcie i dziadków oraz ich wnuczki i wnuczków. Adresowane do nich międzypokoleniowe spotkanie w Arsenale będzie prowadzone o wystawę "Barbarzyńskie tsunami". 

Wystawa prezentowana w Zamościu przybliża wydarzenia z dziejów Europy w okresie nazywanym wielką wędrówką ludów. Została przygotowana przez Muzeum Narodowe w Szczecinie i Uniwersytet Warszawski we współpracy z jedenastoma muzeami z całej Polski. Na ekspozycji prezentowane są najistotniejsze zabytki z dorzecza Odry i Wisły wzbogacone o kilka znalezisk z terenów Francji i obszarów nadczarnomorskich.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, w jaki sposób i z jakich materiałów starożytni Rzymianie układali mozaiki, gdzie były one wykorzystywane i co przedstawiały. Na ich wzór wykonamy własne dzieło.

Sobotnie zajęcia mają rozpocząć się o godz. 11. Są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Zgłaszać się można telefonicznie: 606 845 759 lub na adres mailowy: [email protected]

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe