Krynice: Ten pomysł dostał wsparcie

  • 18.01.2019, 06:00
  • roh
Krynice: Ten pomysł dostał wsparcie - Na podsumowanie chcemy urządzić quiz z nagrodami dla mieszkańców gminy – mówi Marzena Gardiasz, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Krynice.
Uczniowie z Krynic będą odkrywać nieznane miejsca i postacie z terenu gminy. A potem swoją wiedzą podzielą się z mieszkańcami. Od lutego Biblioteka Publiczna Gminy Krynice rusza z kolejnym przedsięwzięciem, które uzyskało dofinansowanie w konkursie "Równać szanse".

Projekt "Jest takie miejsce, jest taki kraj" został dofinansowany kwotą 8,5 tys. zł z Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność. Weźmie w nim udział grupa 12 uczniów w wieku od 13 do 19 lat. Od lutego do lipca będą szukać ciekawostek na terenie swojej gminy, które potem opiszą w przygotowanym przez siebie folderze.

 – Projekt przewiduje także udział młodzieży w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych, wycieczkę do studia telewizyjnego w Lublinie. Na podsumowanie chcemy urządzić quiz z nagrodami dla mieszkańców gminy – wylicza działania Marzena Gardiasz, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Krynice.

To już szósta inicjatywa biblioteki z Krynic, nagrodzona w konkursie grantowym "Równać szanse". W latach ubiegłych krynicka młodzież zarchiwizowała miejsca pamięci narodowej z czasów II wojny światowej, które znajdują się na terenie gminy. Opracowała m.in. folder "Perły krajobrazu", broszurę "O czym mówią stare fotografie" poświęconą starym zdjęciom pozyskanym z rodzinnych albumów. A także przygotowała film promujący gminę Krynicę i poszukiwała w gminie przedstawicieli ginących zawodów. Sama biblioteka, dzięki środkom z programu wzbogaciła się o laptop, aparat fotograficzny, projektor multimedialny, a teraz kupi także bindownicę.

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe