Po strażackich kontrolach. Dwa pomieszczenia escape roomu zamknięte

  • 15.01.2019, 07:30 (aktualizacja 16.01.2019, 08:24)
  • lew
Po strażackich kontrolach. Dwa pomieszczenia escape roomu zamknięte Fot. pixabay.com
Dwa z trzech pomieszczeń jednego z zamojskich escape roomów zostały zamknięte w wyniku kontroli straży pożarnej. Doszło do niej po tragedii w Koszalinie, gdzie w podobnym lokalu śmierć poniosło pięć 15-latek.

Zamojska straż pożarna przeprowadziła czynności kontrolno-rozpoznawcze w dniach 5-7 stycznia. Przypomnijmy, że na terenie powiatu zamojskiego są na razie trzy escape roomy: dwa w Zamościu i jeden w Guciowie (gm. Zwierzyniec), ale w chwili kontroli otwarty był tylko jeden – w Zamościu. Z uwagi na wystąpienie warunków zagrażających życiu ludzi (wynik samowoli użytkowej), tj. wąska nieodpowiednia klatka schodowa oraz brak awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego na drodze ewakuacyjnej, zamojski komendant miejski straży pożarnej wydał najemcy decyzję zakazu eksploatacji dwóch z trzech pomieszczeń. Decyzji nadano tryb natychmiastowej wykonalności. Jednocześnie planowana jest kontrola budynku prowadzona w stosunku do jego właściciela. Wiadomo, że powiatowy inspektor nadzoru budowlanego będzie prowadził własne postępowanie w tej sprawie.

Drugi lokal w Hetmańskim Grodzie jest w trakcie prowadzonych prac dostosowawczych (nieużytkowany). – Właściciel nie posiada dokumentacji budynku, dlatego go pouczono, że mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa w całym budynku, należny opracować inwentaryzację i uzgodnić z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych – informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adrian Bayford
Adrian Bayford 16.01.2019, 13:21
Hallo

Brauchen Sie einen Kredit? Wir bieten Kredite und Finanzdienstleistungen aller Art an. Unsere Kredite sind sowohl kurz als auch lang und zu günstigen Zinssätzen. Wir bieten Zinssätze in Höhe von 2% an, bitte kontaktieren Sie uns für weitere Informationen über ([email protected]).
mirek
mirek 15.01.2019, 12:13
A w Guciowie został dobrze sprawdzony ten budynek za chwile się zawali
Jan
Jan 15.01.2019, 18:38
Przecież jest napisane, że było zamknięte w czasie kontroli. Więc do niej nie doszło !

Pozostałe