Gm. Obsza: Będą zaległe wypłaty za tytoń

  • 11.01.2019, 13:00 (aktualizacja 11.01.2019, 13:08)
  • ak
Gm. Obsza: Będą zaległe wypłaty za tytoń Fot. pixabay.com
To dobra wiadomość dla plantatorów z gminy Obsza. Mają szanse otrzymać zaległe wypłaty za tytoń, który jeszcze w 2014 roku dostarczyli do firmy "Luxor" (ok. 15 mln zł), a w 2106 roku (ok. 10 mln zł) do "FTK" w Krasnymstawie. Pieniądze przekazywać im ma Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Gospodarze, którzy złożą odpowiednie wnioski otrzymać mają po 15 tysięcy za hektar upraw, ale nie więcej niż 80 procent należnych pieniędzy. 

Aby gotówki się doczekać, należy przygotować faktury i umowy kontraktacyjne oraz (w przypadku FTK) odpis listy wierzytelności. O szczegółach wymaganych dokumentów ma w najbliższych dniach poinformować ARiMR.

Listę wierzytelności zainteresowani mogą uzyskać od syndyka masy upadłościowej. Rolnicy, których zgłoszenia były wypełnione w Urzędzie Gminy Obsza, nie muszą tego robić indywidualnie tylko odebrać na miejscu. Dokumenty będą dostępne w godzinach pracy urzędu, czyli między 7.30 a 15.30 w pokoju numer 7, od wtorku 15 stycznia.

Wnioski o wypłatę należności trzeba składać w oddziale ARiMR w Biłgoraju od 14 do 25 stycznia. Niezbędne formularze będą publikowane na bieżąco na stronach agencji i gminy Obsza. 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe