Policjanci z Krasnobrodu na narciarskim stoku w Jacni

  • 11.01.2019, 07:00
  • ak
Policjanci z Krasnobrodu na narciarskim stoku w Jacni Fot. KMP Zamość
Do ferii zimowych w naszym województwie jest jeszcze dużo czasu (przypadną na drugą połowę lutego), ale aura sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Policjanci z posterunku w Krasnobrodzie wykorzystali to i na stoku w Jacni (gm. Adamów) spotkali się z młodymi narciarzami, by rozmawiać o bezpieczeństwie.

Na narty wybrała się do Jacni grupa dzieci z Nielisza. Byli tam również mł. asp. Grzegorz Pryciuk i sierż. szt. Krzysztof Monastyrski. Oni na nartach nie jeździli, ale przeprowadzili dla narciarzy krótką pogadankę.

– Mówili na temat właściwego zachowania podczas zimowych zabaw, o mogących wystąpić zagrożeniach oraz sposobach ich unikania. Przypomnieli o zakazach i nakazach obowiązujących na stokach. Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Nawiązali również do zbliżających się ferii i wyjazdów na zimowiska – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przy okazji mundurowi przypomnieli również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach promując noszenie odblasków.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe