Meteorolodzy ostrzegają: Nadchodzą siarczyste mrozy

  • 10.01.2019, 12:51 (aktualizacja 10.01.2019, 13:21)
  • red.
Meteorolodzy ostrzegają: Nadchodzą siarczyste mrozy Fot. pixabay.com
Zima da się nam we znaki. Już tej nocy w całym regionie możemy się spodziewać naprawdę siarczystych mrozów. Ostrzeżenie dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Z prognoz wynika, że na wschodzie województwa nocą z czwartku na piątek (10/11 stycznia) temperatura spadnie do  -17°C. Jutro w dzień maksymalnie termometry mogą wskazywać  od -7°C do -5°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru to od 5 km/h do 10 km/h.
 
W związku z intensywnymi opadami śniegu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności i obowiązku odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pani zima
pani zima 10.01.2019, 16:56
co to za mrozy, mróz był jak się przy oddychaniu nos wewnątrz sklejał i rzeka zamarzała, pod butami skrzypiał śnieg; teraz to lekka zima ale ciepłolubni straszą zamiast zachęcać do przebywania na powietrzu; niech mrozi- na to pora
Zofia1
Zofia1 10.01.2019, 16:26
No wreszcie trochę zimy, niech wymrozi to robactwo i zarazę. A też i wszyscy będziemy się lepiej czuli, bo przez tę cywilizację bardzo wydelikatnieliśmy. Dobrze, dobrze, zima ma być zimą.
dziadekm2wp.pl
dziadekm2wp.pl 10.01.2019, 14:43
Jakie siarczyste?Jesli by było od minus 25 w gorę to mozna mówić o mrozach ale też nie siarczystych.Siarczyste mrozy to występują na syberii i to dalekiej.A u nas to co przewidują pseudo meteorolodzy to zaledwie przymrozek.I bardzo dobrze ,ze mrozi nareszcie mamy wyczekiwaną od kilku lat zimę i wypada się cieszyć a nie pieprzyć durnoty o siarczystych mrozach.

Pozostałe