Bronisław Michalina z Księżostan Kolonii skończył 100 lat (ZDJĘCIA)

  • 10.01.2019, 11:10 (aktualizacja 10.01.2019, 11:23)
  • ak
Bronisław Michalina z Księżostan Kolonii skończył 100 lat (ZDJĘCIA) Fot. UG Komarów-Osada
Były kwiaty, serdeczne życzenia i urodzinowy tort. Bronisław Michalina z Księżostan Kolonii w gminie Komarów-Osada świętował swoje setne urodziny.

Dostojny jubilat urodził się 7 stycznia 1919 roku w Komarowie-Wsi. W 1937 ożenił się z Heleną Mazurek. Przeżyli razem 52 lata, wychowali dwoje dzieci: syna Romana i córkę Izabelę. Pan Bronisław ma też trzech wnuków i pięcioro prawnuków.

Pan Bronisław jest radosnym, pogodnym starszym panem, który zaraża życzliwością i optymistycznym podejściem do życia. Przez całe życie pracował jako stolarz. Twierdzi, że ciężka praca jest najlepszą receptą na długowieczność. Stulatek zdradza też, że lubi proste posiłki, a najbardziej smakuje mu żurek albo ziemniaki ze zsiadłym mlekiem. 

Urodziny świętował w gronie swoich najbliższych, ale przyjmował też innych gości. Życzenia stulatkowi składali m.in. wójt Wiesława Sieńkowska i Aneta Masłowska z Urzędu Stanu Cywilnego oraz kierownik zamojskiej placówki KRUS Janusz Nawój.

Z okazji jubileuszu pan Bronisław otrzymał list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego i władz samorządowych, a od przedstawiciela KRUS dokumenty, potwierdzające przyznanie specjalnej emerytury, przysługującej osobom, które ukończyły 100 lat.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe