Biłgoraj: Sukces gimnazjalistów w historycznych konkursach

  • 09.01.2019, 09:00
  • ak
Biłgoraj: Sukces gimnazjalistów w historycznych konkursach Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Trójka uczniów III klasy gimnazjum przy LO im. ONZ w Biłgoraju zakwalifikowała się do centralnego etapu Olimpiady Historycznej dla Gimnazjum.

Julia Rębacz, Konrad Deryło i Piotr Łaba (wszyscy na zdjęciu) znaleźli się w pierwszej piątce uczestników tego konkursu na etapie wojewódzkim i dzięki temu wezmą udział w finale olimpiady, który na początek marca jest planowany w Warszawie. 

To nie koniec sukcesów tych uczniów. Julia i Piotr wezmą udział także w trzecim etapie konkursu kuratoryjnego z historii, który ma się odbyć 24 stycznia. Poza tym Piotr zakwalifikował siędo trzeciego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w  latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę”.

Natomiast licealista Michał Stańczyk, uczeń klasy pierwszej przeszedł do trzeciego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921 – 1956. Od traktatu ryskiego do żołnierzy niezłomnych”. O kolejny awans powalczy w marcu.

Opiekunem wszystkich tych uczniów jest Renata Krzesińska.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe