Zamość: Kucharze z Rolniczaka nagrodzeni w konkursie Wyzwania Makro Chefa

  • 09.01.2019, 08:00
  • ak
Zamość: Kucharze z Rolniczaka nagrodzeni w konkursie Wyzwania Makro Chefa
Byli jedyną reprezentacją szkoły na Lubelszczyźnie, która zakwalifikowała się do ścisłego finału. Nie otrzymali żadnej z głównych nagród, ale zajęli pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu odnieśli sukces w konkursie Wyzwania Makro Chefa.

W finałowej rywalizacji wzięło udział 20 wyselekcjonowanych szkół z całego kraju.  Zadaniem uczestników, młodych kucharzy było przygotowanie dania z kuchni historycznej, wykorzystując do tego suszone śliwki, borowiki w zalewie oraz czosnek.

Zamojską szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa uczniów z drugiej klas o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych. Pracowali pod kierunkiem Katarzyny Dyjak, nauczycielki przedmiotów zawodowych i wykonali danie według autorskiego przepisu. Na półmisku znalazł się apetyczny bażant faszerowany słoniną, jabłkami i gruszkami, opiekany w sianie z sosem z suszonych śliwek, z pierogiem biłgorajskim i surówką z białej rzepy.

Co prawda jury nagrody im za ten smakołyk nie przyznało, ale publiczność doceniła kunszt młodych kucharzy z zamojskiego Rolniczaka. Ich propozycja zdobyła najwięcej, bo aż 3374 głosów na fanapge’u Szef Dla Młodych Talentów  na Facebooku. Gratulujemy.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe