Zamość przygotowany na 27. Finał WOŚP (ZDJĘCIA, WIDEO)

  • 8.01.2019, 15:52 (aktualizacja 09.01.2019 04:52)
  • Bartłomiej Wojnarowski
Zamość przygotowany na 27. Finał WOŚP (ZDJĘCIA, WIDEO)
''Berło prezydenckie'' od Andrzeja Wnuka, które prezydent Zamościa otrzymał z Żółkwi, upominki od jubilerów, obrazy, książki i koszulki sportowców. To wszystko i wiele, wiele więcej będzie można wylicytować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra już po raz 27. W Zamościu kwestować będzie 511 wolontariuszy. Do akcji wsparcia WOŚP włączyli się lokalni politycy, ludzie kultury, przedsiębiorcy i dziennikarze.


To będzie wyjątkowy weekend. Koncerty, spotkania, a przede wszystkim kwesty uliczne i licytacje. Już po raz 27. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla chorych i potrzebujących, tym razem pod hasłem ''Pomaganie jest dziecinnie proste''. 

Zamojskie wydarzenia w ramach 27. Finału WOŚP przedstawiono na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 8 stycznia w siedzibie sztabu - w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu. 

Pierwsze wydarzenia rozpoczną się już w sobotę, 12 stycznia. W programie znalazły się m,in.  m.in. Dzień Dawcy Szpiku z DKMS, pokazy sportowe, sztuk walki i samoobrony czy prezentacje wyposażenia militarnego, lekcje udzielania pierwszej pomocy i spotkanie z ekspertami. W ten dzień wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w Galerii Twierdza. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 19.00. W samo południe przewidziano licytację darów. 

 

 

Kolejnego dnia, w niedzielę, 13 stycznia wolontariusze wyjdą na ulice Zamościa (ale także Krasnobrodu, Szczebrzeszyna i innych mniejszych miejscowości) ,by kwestować. Kwesty uliczne rozpoczną się o godzinie 8:00 i potrwają do późnego popołudnia. 511 wolontariuszy w samym Zamościu kwestować będzie na głównych ulicach miasta, w tym na Rynku Wielkim. 

Do wsparcia finału WOŚP włączyło się wiele instytucji, w tym przedsiębiorców, którzy przekazali na licytacje złote upominki, wyroby, gadżety firmowe, które będzie można zlicytować. Specjalny program przygotował także Zamojski Dom Kultury. O godz. 16.00 w niedzielę 13 stycznia w sali widowiskowej ZDK wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Zespół Show Men z Szopinka, Chór  „Gaudeamus” itd. Podczas koncertu i kwesty będzie można zjeść ciasta przygotowane przez kadrę i gości ZDK. 

Więcej o 27. finale WOŚP w najbliższym numerze Kroniki Tygodnia. 

Bartłomiej Wojnarowski

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adrian Bayford
Adrian Bayford 10.01.2019, 14:29
cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji za pośrednictwem ([email protected])

Pozostałe