Zagrają tysiące gorących serc. 27. Finał WOŚP czas zacząć

  • 12.01.2019, 06:00 (aktualizacja 12.01.2019, 07:26)
  • ak, lew, par, roh
Zagrają tysiące gorących serc. 27. Finał WOŚP czas zacząć W zamojskim sztabie WOŚP, jednym z największych w kraju, zarejestrowało się na 27. Finał aż 550 wolontariuszy. Będzie ich można spotkać w niedzielę w Zamościu, ale też Zwierzyńcu, Szczebrzeszynie, Krasnobrodzie, Skierbieszowie i Grabowcu.
W niedzielę 13 stycznia na ulice wszystkich tych miejscowości wyjdą z puszkami setki młodych ludzi. Będą zbierać pieniądze na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych pacjentów.

 Koncerty, aukcje, pokazy i setki wolontariuszy na ulicach miast, miasteczek i wsi. 27. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę.

Zamojski sztab WOŚP, podobnie jak w latach ubiegłych, zawiązał się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Przygotowania do finału rozpoczęły się już wiele tygodni temu. Do pracy dla Orkiestry Jurka Owsiaka zgłosiło się tym razem aż 550 wolontariuszy. – Gramy w Zamościu, ale również w Zwierzyńcu, Szczebrzeszynie, Krasnobrodzie, Skierbieszowie i Grabowcu – wylicza Andrzej Szumowski, szef zamojskiego sztabu, dyrektor MDK.

PEŁNY PROGRAM 27. FINAŁU WOŚP - ZAMOŚĆ 2019

W Zamościu wielkie granie rozpocznie się jednak już dzień wcześniej (sobota, 12 stycznia) imprezą, która podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w Galerii Twierdza. Wydarzenie potrwa od godz. 11 do 19, a oficjalna inauguracja ma się odbyć w samo południe. W gościnnych dla WOŚP progach centrum handlowego odbywać się będą pokazy i koncerty, a także licytacje. Na aukcje trafi m.in. kolekcja bajecznie kolorowych masek z całego świata, które zamojskiemu sztabowi przekazał podróżnik Marek Marcola. Kupić będzie można również m.in. malowane ustami obrazy. Nie zabraknie też orkiestrowych gadżetów. Licytowane będzie też piękne złote serduszko, które wykonał i oddał dla WOŚP jubiler Dariusz Królikowski.

– Będziemy zbierać pieniądze do puszek, ale również zachęcać do rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego. Tę akcję z Fundacją DKMS organizuje młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu – informuje Szumowski.

Na koniec sobotniego wieczoru na parkingu Galerii Twierdza zaplanowano (godz. 20) Światełko do Nieba, czyli fire show w wykonaniu zamojskiego Teatru Ognia Utopia.

Mnóstwo będzie się działo również w niedzielę. Z WOŚP zagra m.in. restauracja Morandówka, gdzie w sobotę odbędzie się bal patriotyczny z aukcjami, a w niedzielę Regionalny Turniej Darta. Pieniądze dla małych pacjentów mają zbierać też pasjonaci terenowej jazdy ze Stowarzyszenia 4x4, którzy od niedzielnego południa zapraszają na przejażdżki swoimi samochodami po placu na terenie Koszar przy ul. Piłsudskiego.

Po południu do wielkiego grania gorących serc włączy się również Zamojski Dom Kultury. O godz. 16 ma się tam rozpocząć koncert, podczas którego wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", Zespół SHOW MEN z Szopinka, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Gaudeamus", Studio Piosenki Autorskiej i młodzi wokaliści. Będą również licytacje i kawiarenka ze słodkościami. Orkiestrowe koncerty są planowane na niedzielę również w szkole w Zwierzyńcu oraz w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

– Przez cały dzień w wielu różnych punktach czynne będą też kawiarenki, w których nasi wolontariusze będą mogli odpocząć, napić się czegoś ciepłego i posilić – zapowiada Andrzej Szumowski.

Gdyby ktoś nie zdołał wrzucić w sobotę lub niedzielę pieniędzy do puszki, może je przekazać, dokonując wpłaty na indywidualny rachunek sztabu WOŚP w Zamościu: 42 1140 1010 3122 2019 0000 0892.

Biłgoraj i TZN Xenna

W tym roku w biłgorajskim sztabie zarejestrowało się łącznie 60 wolontariuszy. Na ulicach Biłgoraja pojawi się 46 wolontariuszy, 10 będzie zbierało pieniądze na ulicach Tarnogrodu, a 4 we Frampolu. Środki zebrane w Tarnogrodzie i we Frampolu zasilą konto biłgorajskiego sztabu WOŚP. Koncerty w Biłgorajskim Centrum Kultury rozpoczną się o godz. 15. Na scenie wystąpią najpierw zespoły skupione wokół BCK-u i Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. O godz. 20 organizatorzy zapraszają na Światełko do Nieba. Ale na tym nie skończy się świętowanie, bo po tym kulminacyjnym momencie Finału WOŚP zaplanowano jeszcze dwa koncerty. Jako pierwszy wystąpi legendarny zespół TZN Xenna, który – obok Brygady Kryzys czy Dezertera – zaliczany jest do prekursorów polskiego punk rocka. Formacja powstała w 1981 r. w Warszawie i grała przez sześć lat. Reaktywacja zespołu nastąpiła w 2011 r. Rok później TZN Xenna wystąpiła na festiwalu w Jarocinie. Najbardziej rozpoznawalny utwór stołecznej kapeli to "Dzieci z brudnej ulicy". Obecnie grupę tworzą: Krzysztof "Zygzak" Chojnacki (wokal), Dariusz "Dynia" Dynowski (perkusja), Wojtek "Tele Kesur" Rusak (gitara) i Krzysztof "Panek" Pankiewicz (gitara basowa).

Ostatni koncert zagra punkrockowa grupa Mrzonki z Mielca. Pomiędzy wszystkimi koncertami prowadzone będą aukcje. Do wylicytowania będą m.in. vouchery na kurs prawa jazdy, ekstremalną podróż po Roztoczu, usługi kosmetyczne i fryzjerskie obrazy, a także fotografie Pawła Ambroziaka i gadżety WOŚP.

Przypomnijmy, że 3 stycznia za 6.450 zł na aukcji WOŚP sprzedano 21-letniego poloneza, którego przekazała rodzina Hasiaków z Biłgoraja. Uzyskana kwota zasili konto WOŚP.

 

Józefów i Tarnogród

Roztoczański Zjazd na BelePecie, czyli pojazdach zrobionych z butelek PET, pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu druhów OSP, potańcówka pod namiotem, kącik zabaw dla najmłodszych, licytacja gadżetów i koncert zespołów muzycznych. Tak 13 stycznia będzie wyglądał Finał WOŚP w Józefowie. Jeśli chodzi o Roztoczański Zjazd na BelePecie, to odbędzie się on w godz. 10-15 na stoku narciarskim w Szopowem. Chętni muszą zadbać o odpowiedni pojazd zjazdowy. BelePET powinien być zbudowany w 70 proc. z pustych plastikowych butelek typu PET po wodach i napojach. Pojazd ma być jednorazowy, po konkursie zostanie zgnieciony i wyrzucony do pojemników na plastik. Dla dzieci organizatorzy przygotują foliowe worki wypełnione sianem i specjalną trasę. Główny cel to edukacja ekologiczna poprzez zabawę.

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury podczas koncertu, który będzie miał na celu wspomóc wolontariuszy zbierających pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, wystąpią od godz. 15 zespoły taneczne i Dziecięcy Zespół Wokalny TOK oraz

Tarnogrodzka Orkiestra Dęta pod batutą Grzegorza Szteinmillera. Około godz. 16 rozpocznie się I Tarnogrodzka Aukcja z Serduszkiem, a godzinę później na scenie pojawią się tarnogrodzkie i biłgorajskie zespoły: Fire Over Limits, Rockout, Pirajama Cofee, Fire LBL i Projekt Niespodzianka. 

 

Pow. hrubieszowski

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym Orkiestra Jurka Owsiaka zagra w Hrubieszowie oraz w gminach: Trzeszczany, Uchanie i Mircze. W zbiórce weźmie udział około 50 wolontariuszy. Będą im pomagali strażacy ochotnicy z OSP. Druhowie przekazali na aukcję Orkiestry rejsy motorówką po Huczwie. Najbardziej spektakularnym gadżetem, który będzie można wylicytować, będzie kolejny fiat 126p. Po raz drugi Grzegorz Hunkiewicz z firmy "Transway" podarował Orkiestrze "Malucha". Dwa lata temu to on wylicytował fiata 126p podczas aukcji WOSP za 10,5 tys. zł. Przez rok wyremontował i odnowił auto, po czym przekazał je na licytację Orkiestrze. Tamtego "Malucha" za 4 tys. zł kupił Tomasz Brudnowski z Centrum Druku "Bruno". Na aukcji będzie można wylicytować także biżuterię podarowaną przez sklep jubilerski Białackich. Gadżety na hrubieszowski finał Orkiestry przekażą także burmistrz Marta Majewska, starosta hrubieszowski Maryla Symczuk i wójt gm. Hrubieszów Tomasz Zając. Koncert połączony z licytacją rozpocznie się o godz. 17. W HDK-u zagrają hrubieszowskie zespoły, m.in.: Pruderia, Ulica 30, GocHa, Teatr Piosenki Młyn, duet Martyna Nosko i Agata ButaMarysia Łyko oraz zespół wokalny Mada Bis z Wojsławic. Dodatkową atrakcją będzie minimecz hokejowy na lodowisku miejskim i slalomy łyżwiarskie. Datki do puszek w sztabie Orkiestry w HDK-u będzie można wrzucać już od godziny 8.

 – W tym roku działalność sztabu poszerzyliśmy o puszki stacjonarne. Rozstawiono je w rożnych miejscach już w połowie grudnia. Puszki są w firmach Bosch Service Zaprzala (ul. Kolejowa 12a), Carmax (Rynek Sutki 31), Jubiler – I. M. Białaccy (Pl. Wolności 15), Restauracja Magistrat (Podzamcze 9), Restauracja Gniecki (Kolejowa 29), w Miejskiej Bibliotece Publicznej (3 Maja 7) oraz w Lecznicy – Adamus (ul. Dwernickiego 59B). Od poniedziałku puszki są również w hrubieszowskich urzędach – poinformowała nas Katarzyna Partyka, szefowa hrubieszowskiego sztabu Orkiestry.   

Do tegorocznej akcji WOŚP w Hrubieszowie włączą się także sponsorzy. Restauracja Staropolska nakarmi wolontariuszy ciepłym bigosem, a restauracja Magistrat dostarczy pizzę. Piekarnia Gietka zaopatrzy wolontariuszy w pieczywo. W ubiegłym roku podczas finału WOSP w Hrubieszowie zebrano ponad 31 tys. 438 zł. To był rekord.

 

 

 Tomaszów Lubelski

W Tomaszowie Lubelskim gospodarzem finału będzie Tomaszowski Dom Kultury, który o godz. 16 zaprasza do sali teatralnej. Wystąpią: Zespół Folklorystyczny "Roztocze", przedszkole "Król Maciuś Pierwszy", przedszkole "Baśniowa Kraina", Prywatna Szkoła Podstawowa "ICO", uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i 3. Zaprezentują się także tomaszowskie amazonki oraz Koło Gospodyń Miejskich "Lejdis". Zaplanowano licytację orkiestrowych gadżetów. Biletem wstępu jest dobrowolny datek do puszki kwestarskiej przy wejściu do sali teatralnej TDK.

 

Bełżec

O godz. 10 w hali sportowej szkoły w Bełżcu rozpocznie się turniej "Dzikich Drużyn" w piłkę nożną. O godz. 17 organizatorzy zapraszają na koncert kolęd "Gminne Kolędowanie", licytacje oraz kiermasz słodkości, z których dochód trafi do puszek WOŚP.

 

Lubycza Królewska

Kwestorzy będą zbierać datki od rana. Finał zbiórki rozpocznie się o godz. 16 w dużej świetlicy. Zaplanowano kiermasz ciast, licytacje gadżetów, występy orkiestry strażackiej z Lubyczy Królewskiej, uczestników ogniska muzycznego "Tryton" oraz zespołu Five Red Shoes.

 

Łaszczów

W sztabie w Łaszczowie datki będzie zbierać 45 wolontariuszy w Łaszczowie, Pukarzowie i Nabrożu. Od rana w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury będą odbywały się zajęcia skierowane do dzieci oraz potańcówka. O godz. 18.15 zaplanowano Światełko do Nieba.

 

Susiec

VII już "Turniejem Owsiaka" w piłkę siatkową rozpocznie się finał Orkiestry w Suścu. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 11 w hali gimnastycznej zespołu szkół w Suścu. Ci, którzy chcą uczestniczyć w turnieju, wciąż mogą wysłać swoje zgłoszenie do GOK-u. O godz. 18 w GOK-u w Suścu wystąpią dzieci ze szkoły podstawowych z Łosińca i Łuszczacza oraz podopieczni szkoły Casio. Zaplanowano licytacje oraz o godz. 20 Światełko do Nieba. Datki zbierać będzie ponad 20 wolontariuszy – harcerzy z drużyn w Suścu, Łosińcu i Majdanie Sopockim.

 

Tyszowce

Dla sztabu w Tyszowcach pracować będzie 35 osób, najwięcej, bo 22 wolontariuszy będzie prowadzić kwestę w Tyszowcach, 8 w Telatynie, 5 w Michalowie w gminie Rachanie. O godz. 9 w hali sportowej gimnazjum w Tyszowcach rozpocznie się turniej w piłce siatkowej. Rywalizować będzie kilka zespołów z Tyszowiec, Telatyna i Rachań.

Od godziny 17.30 na rynku w Tyszowcach będzie można spróbować dań przygotowanych przez drużynę wojów średniowiecznych. Cały dochód ze sprzedaży członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcyjno-Historycznego Drużyna Grodu Czerwień przeznaczą na Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

O godz. 19 zaplanowano licytację gadżetów orkiestrowych oraz innych przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

 – Wciąż chętnie przyjmiemy przedmioty na licytację. Można je przynosić do siedziby sztabu, która znajduje się w Samorządowym Centrum Kultury – mówi Grzegorz Piliszczuk, koordynator tyszowieckiego sztabu.

O godzinie 20 na rynku w Tyszowcach rozbłyśnie Światełko do Nieba.

WIĘCEJ O WYDARZENIACH W RAMACH WOŚP W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

ak, lew, par, roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe