Kolędowali, by spełniać marzenia

  • 08.01.2019, 15:06
  • bw
Kolędowali, by spełniać marzenia Młodzi kolędnicy zebrali ponad 2800 zł dla domów dziecka
6 stycznia 24 wolontariuszy z Zamościa i 15 ze Szczebrzeszyna odwiedzało mieszkańców obu miast, kolędując i zbierając datki, które zostaną przekazane m.in. na spełnienie marzeń dzieci z domów dziecka. Zebrali 2870 zł.

Akcję koordynowała młodzież związana z "Projektem Marzenie". W ramach inicjatywy młodzież spotyka się z podopiecznymi domów dziecka w całym regionie i pomaga spełniać ich marzenia. Udało się już spełnić marzenie 11-letniego Stasia. W listopadzie ub.r. chłopiec spotkał się ze swoim ulubionym raperem Blachą, podczas koncertu w Kazamacie Wschodniej Bastionu I. Teraz młodzi wolontariusze postanowili wesprzeć dzieci wspólnym kolędowaniem. Pierwsza edycja charytatywnego kolędowania odbyła się 6 stycznia równolegle w Zamościu i Szczebrzeszynie.

 – Pomysł powstał, gdyż zbierając pieniądze, chcieliśmy nie tylko je pozyskiwać, ale również dać coś od siebie. Początkowo była to sprzedaż ciastek na kiermaszach w szkołach, ale wpadłem na pomysł, że na kolędowaniu można uzbierać całkiem sporo pieniędzy, więc natychmiast się za to zabraliśmy – wyjaśnia Sylwester Lenczewski, jeden z pomysłodawców akcji. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 09.01.2019, 08:20
Cudna młodzież!!!

Pozostałe