Zamość: Szlakami Gotów i Wandalów - nowa wystawa w Arsenale

  • 12.01.2019, 06:00 (aktualizacja 12.01.2019, 07:27)
  • bn
Zamość: Szlakami Gotów i Wandalów - nowa wystawa w Arsenale
"Barbarzyńskie tsunami. Okres wędrówek ludów w dorzeczu Odry i Wisły" – to tytuł niezwykłej ekspozycji, którą od niedzieli (13 stycznia) będzie można oglądać w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przy ul. Zamkowej 2 w Zamościu. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników historii.

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Narodowe w Szczecinie i Uniwersytet Warszawski. W jej realizacji pomagało także kilkanaście innych placówek muzealnych z całej Polski. Będzie ona opowiadać o dziejach dawnych mieszkańców ziem wchodzących dzisiaj w skład naszego kraju, w okresie od IV do VI stulecia. 

Był to naprawdę bardzo niespokojny, przełomowy czas. To wówczas – w wyniku potężnych ruchów migracyjnych – barbarzyńskie ludy przedarły się przez pilnie strzeżone granice Imperium Rzymskiego. To był początek końca tego potężnego i wspaniałego cesarstwa. 

"Niektóre z tych ludów, tj. Goci czy Wandalowie" zamieszkiwały dorzecze Odry i Wisły" – czytamy w zapowiedzi do tej ekspozycji. "Na wystawie pokażemy związane z nimi monety, elementy strojów i ozdoby wykonane ze srebra i złota, a także żelazne uzbrojenie – łącznie ponad 500 eksponatów".  

Brzmi to naprawdę ciekawie! Ekspozycja będzie czynna do 17 marca. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęła "Kronika Tygodnia".  

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe