Krynice: Przedszkole na razie za własne

  • 11.01.2019, 06:00 (aktualizacja 11.01.2019, 06:10)
  • Robert Horbaczewski
Krynice: Przedszkole na razie za własne W tym roku zalew w Krynicach wzbogaci się o kolejne atrakcje
Budowa przedszkola, zagospodarowanie zbiornika wodnego w Krynicach, inwestycje drogowe – to główne plany inwestycyjne gminy Krynice.

Dochody gminy to ponad 14 mln 800 tys. zł, przy zaplanowanych wydatkach na poziomie 16 mln 260 tys. zł.

 – W planie finansowym zabezpieczono pieniądze na budowę przedszkola i zagospodarowanie otoczenia zbiornika wodnego w Krynicach, a także na inwestycje drogowe oraz kilka zadań, które mają szansę na dotacje ze źródeł zewnętrznych – wylicza Jacek Wiśniewski, wójt gminy Krynice.

Na rozpoczętą w ubiegłym roku budowę przedszkola w Krynicach radni przeznaczyli w budżecie 1 mln 70 tys. złotych. Na razie gmina realizuje inwestycję z własnych środków, ale jednocześnie szuka zewnętrznych źródeł finansowania. W nowej placówce, która powstanie na placu przy miejscowej podstawówce, będą trzy oddziały. Sam budynek będzie mieć dwie kondygnacje i ponad 780 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Obiekt w stanie surowym ma być wybudowany do sierpnia.

 

Zalew, który ma przyciągnąć turystów

Samorząd nadal będzie też inwestował w zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy zbiorniku wodnym w Krynicach. Do niedawna stała tam tylko altana oraz było urządzone miejsce na grilla, ognisko i dla wędkarzy. W ubiegłym roku, wybudowano m.in. pięć pomostów pływających, dwa spacerowe i trzy pomosty do cumowania drobnego sprzętu pływającego. Ponadto został przy nich zamontowany licznik gości i system monitoringu i powstała strona internetowa. Przedsięwzięcie kosztowało ponad 265 tys. zł, z czego gmina dołożyła ponad 80 tys. zł, resztę stanowiła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe