Zwierzyniec: Kasa na sport podzielona. 175 tys. zł dla dwóch klubów

  • 07.01.2019, 08:32 (aktualizacja 07.01.2019, 08:38)
  • ak
Zwierzyniec: Kasa na sport podzielona. 175 tys. zł dla dwóch klubów Fot. pixabay.com
Dwa kluby sportowe otrzymają w tym roku pieniądze od władz gminy Zwierzyniec. Na dotacje mogą liczyć Uczniowski Klub Sportowy "Jutrzenka" i Klub Sportowy "Sokół".

Ten pierwszy otrzymać ma 20 tys. zł, dla drugiego przewidziano kwotę znacznie wyższą – 155 tys. zł.

Pieniądze są przewidziane na "realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu", czyli m.in. szkolenia, organizację rozgrywek w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę oraz tenisa stołowego, zakup sprzętu i przygotowanie imprez rekreacyjno-sportowych. Dotacje mają być spożytkowane również na naukę pływania, zajęcia lekkoatletyczne oraz reprezentowanie gminy na igrzyskach i zawodach ponadgminnych.

Ponadto pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzenie wypożyczalni sprzętu wodnego i campingu "Rudka", a także utrzymanie obiektów sportowych przy ulicach Armii Krajowej i Aleksandry Wachniewskiej oraz zespołu sportowo-rekreacyjnego w Parku Środowiskowym. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe