Emocje od zmierzchu do świtu

  • 03.01.2019, 14:31
  • tomt
Emocje od zmierzchu do świtu fot. TSS Kudłaty
Tomaszowskie Stowarzyszenie Sportowe "Kudłaty" od lat organizuje amatorskie ligi siatkówki oraz piłki halowej. Do tego ma też na głowie trzecioligowy siatkarski zespół i drużynę juniorów. Kosztuje to sporo wysiłku, więc wydawać mogłoby się, że na inne zawody brakuje już czasu. Nic bardziej mylnego. A potwierdzają to ostatnie nocne turnieje, w których wzięło udział aż dziewiętnaście zespołów!

Jako pierwsi z dobrodziejstwa nocnych gierek postanowili skorzystać panowie grający w piłkę. Nie mamy dowodów, że w ten sposób uniknęli przedświątecznych porządków, ale sporo na to wskazuje. Pewne jest natomiast, że w Turnieju (21 grudnia) o puchar Zarządu TSS "Kudłaty" wzięło udział aż 7 ekip. Najskuteczniej w hali "Tomasovia" radził sobie Prevision, który w finale pokonał Valentino 8:3, rewanżując się skutecznie za grupową porażkę 0:3.

Prevision: Karol Krawczyk, Karol Śrótwa, Michał Dudziński, Rafał Czerwonka, Przemysław Orzechowski i Kuba Piatnoczka.

Valentino: Damian Bukowski, Jarosław Legeżyński, Wojciech Krawczyk, Patryk Nowak, Łukasz Mruk i Tomasz Walentyn.

 

Prawdziwe szaleństwo miało jednak miejsce tydzień później, gdy na parkiet weszli siatkarze. Okazało się, że miłośników grania po zmroku jest mnóstwo. W turniejowe szranki stanęło aż 12 drużyn, nic zatem dziwnego, że pierwszy mecz rozpoczął się o 20.00, a finał dziewięć godzin później, czyli o... 5.00 dnia następnego! Trzeba przyznać, że jest to wynik, który trudno będzie przebić.

 – Co prawda nie był to pierwszy tego rodzaju turniej organizowany przez nasze stowarzyszenie, ale ten wczorajszy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Udział w turnieju wzięło 12 zespołów, czyli ponad 100 zawodników i zawodniczek, bo takie też znalazły się w naszym gronie. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy. W grupie A zmierzyły się: Centrum GSM II, ZS Grabowiec, Drink Team Tomaszów Lubelski oraz Com Pas. W grupie B: ZSP PS Zamość, Set Krasnobród, Gmina Rachanie oraz Perła Królewska. W grupie C: Hrubieszów, Dołhobyczów, Centrum GSM oraz Top 300 Biłgoraj. Do kolejnego etapu z każdej grupy awansowały po dwa najlepsze zespoły, czyli Set Krasnobród, Centrum GSM II, Hrubieszów, ZSP PS Zamość, Top 300 Biłgoraj oraz ZS Grabowiec – wyjaśnia zasady Patryk Nowak z "Kudłatego".

 

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe