Zakład Kamieniarski Granito

  • 03.01.2019, 11:01 (aktualizacja 03.01.2019, 11:38)
  • bw
Zakład Kamieniarski Granito
Firma Granito została założona w 1988 roku w Zawadzie, koło Zamościa, gdzie funkcjonuje do dzisiaj. Zatrudnia na stałe od 6 do 8 pracowników.

Założycielami firmy są Józef i Elżbieta Bożek. Firma stanowi kontynuację rodzinnej tradycji, ponieważ już w latach 50. ojciec właściciela, Józef Bożek, również prowadził zakład kamieniarski. Początkowo przedsiębiorstwo skupiało się wyłącznie na produkcji nagrobków lastrykowych. Z czasem, na co wpływały przemiany polityczne i otwarcie na rynki zagraniczne, zostały one całkowicie wyparte przez trwalsze i bardziej eleganckie nagrobki granitowe.

Firmę Granito w działalności wyróżnia najwyższa jakość kamienia oraz nowoczesny park maszynowy. Kadra starannie selekcjonuje zamawiany materiał, wyjeżdżając do hurtowni we Włoszech oraz Indiach.

 – Inwestujemy w nowoczesny park maszynowy, który pozwala na precyzyjne wykonanie oraz realizację najbardziej wymagających życzeń klientów. Ostatnio zakupiliśmy nowoczesną piłę CNC, a także skaner laserowy do pomiarów 3D. Skupiamy się przede wszystkim na jakości, a nie ilości. Jestem osobiście dumny, że zawsze oferowaliśmy klientom najlepsze produkty, choć w pewnym czasie rynek zalała prawdziwa fala materiałów niskiej jakości –  mówi Józef Bożek, założyciel firmy Granito. 

Firma współpracuje z lokalnymi architektami oraz studiami kuchennymi. Ostatnio Granito wykonało m.in. blaty łazienkowe z konglomeratu kwarcowego w Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu.

Zakład Kamieniarski Granito zauważa rosnące zapotrzebowanie na kamień w budownictwie, przez co profil firmy samoczynnie zaczyna przekształcać się w tym kierunku. Firma realizuje coraz więcej zamówień na terenie całej Polski. Odległość dla Granito nie gra roli – firma realizowała już projekty w Niemczech i Norwegii.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe