Pogranicznicy z Hrubieszowa oddali najwięcej krwi

  • 03.01.2019, 11:00 (aktualizacja 03.01.2019, 12:25)
  • ak
Pogranicznicy z Hrubieszowa oddali najwięcej krwi Fot. NOSG
Ponad 315 litrów krwi w szeregu zorganizowanych w zeszłym roku akcji oddali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Najaktywniejszymi krwiodawcami okazali się pogranicznicy z placówki w Hrubieszowie.

Z roku na rok akcje organizowane przez NOSG we współpracy z Regionalnym centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Dostrzegła to i doceniła centrala Polskiego Czerwonego Krzyża, przyznając pogranicznikom z naszego regionu „Medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża”, nadawany za szczególne zasługi w efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa PCK.

–  W ubiegłym roku funkcjonariusze NOSG, oddali honorowo ponad 315 litrów krwi, z czego najwięcej bo prawie 60 litrów uzbierano w Placówce SG w Hrubieszowie. Warto wspomnieć, iż honorowi krwiodawcy z tej Placówki tuż przed świętami przekazali dzieciom z domów dziecka ponad 200 czekolad otrzymanych podczas oddawania krwi – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe