W Józefowie powstanie pierwszy samorządowy żłobek

  • 03.01.2019, 10:00 (aktualizacja 03.01.2019, 12:25)
  • ak
W Józefowie powstanie pierwszy samorządowy żłobek Fot. pixabay.com Żłobek przyjmie 13 dzieci w wieku do 3 lat.
Gmina otrzyma unijną dotację i dzięki temu w Józefowie podstanie pierwszy samorządowy żłobek. Ma się nazywać "Kajtek - Gminny Klub Dziecięcy".

Umowa na przekazanie pieniędzy (970 tys. zł przy całkowitej wartości projektu 1 mln 135 tys. zł) jeszcze nie została podpisana, ale gmina otrzymała już zapewnienie, że je otrzyma. Kiedy pieniądze trafią do Józefowa, będą wykorzystane na remont i modernizację części pomieszczeń przedszkola, ale również na wyposażenie sali, wyżywienie maluchów oraz zatrudnienie kadry na dwa lata.

Żłobek ma zapewnić opiekę 13 dzieci do 3 roku życia. Maluchy będą mieć własną przytulną salę, ale też taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Opiekę nad dziećmi ma sprawować trójka opiekunów i dwie osoby do pomocy.

Przetarg na wykonanie prac remontowych ma być ogłoszony do końca lutego. Nabór dzieci jest planowany na marzec, a żłobek ma rozpocząć działalność 1 września tego roku.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe