Komarów-Osada: Wyborcy znów pójdą do urn. Wybory w lutym

  • 03.01.2019, 08:00
  • ak
Komarów-Osada: Wyborcy znów pójdą do urn. Wybory w lutym
W październiku wyborcy z gminy Komarów-Osada skompletowali skład nowej rady. Teraz, po śmierci jednego z radnych, muszą ponownie zagłosować. Termin wyborów uzupełniających wyznaczono na niedzielę 10 lutego.

Wakat w Radzie Gminy Komarów pojawił się po radnym Piotrze Morskim, który zginął tragicznie już po ogłoszeniu wyników październikowych wyborów. W lutym głosowanie odbędzie się więc jedynie w okręgu nr 11, obejmującym sołectwa Kadłubiska i Śniatycze. 

Zgodnie z kodeksem wyborczym w przypadku nieobsadzenia mandatu w gminie do 20 tysięcy mieszkańców nowym radnym nie zostaje automatycznie osoba z kolejnym wynikiem w danym okręgu lecz kandydat wyłoniony w wyborach uzupełniających. Do tego czasu rada gminy pracuje w niepełnym składzie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe