Pow. hrubieszowski: Więcej wypadków, mniej kolizji

  • 05.01.2019, 07:06 (aktualizacja 05.01.2019, 07:22)
  • par
Pow. hrubieszowski: Więcej wypadków, mniej kolizji Fot. policja.pl
W minionym roku na drogach powiatu hrubieszowskim doszło do 25 wypadków drogowych i i 456 kolizji. Zginęły 3 osoby, a 26 odniosło obrażenia. W 2017 r. odnotowano nieco więcej kolizji, a mniej wypadków. Ofiar śmiertelnych i rannych było prawie tyle samo, co w 2017 roku – te dane zaprezentowano podczas społecznej debaty poświęconej bezpieczeństwu na drogach powiatu hrubieszowskiego.

Debata odbyła się pod koniec grudnia zeszłego roku w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie. Zorganizowała ją tamtejsza Komenda Powiatowa Policji. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób, głównie samorządowcy z miasta i gmin powiatu hrubieszowskiego. Podkom. Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w tej komendzie, zapoznał uczestników debaty z zeszłoroczną sytuacją na drogach w powiecie hrubieszowskim. Przez jedenaście pierwszych miesięcy 2018 r. tamtejsi policjanci odnotowali w sumie 481 zdarzeń drogowych (o ponad 8 proc. mniej niż w takim samym czasie w 2017 r. W 25 wypadkach w ubiegłym roku w powiecie hrubieszowskim zginęły 3 osoby, a 26 zostało rannych. Rok wcześniej w 18 wypadkach życie straciły także 3 osoby, a obrażenia odniosło 25. W minionych czterech latach najgorzej pod tym względem przedstawia się 2014 r. Wtedy w 38 wypadkach zginęło 7 osób, a 41 zostało rannych.

W 2018 roku najwięcej zdarzeń drogowych (208) policjanci odnotowali w samym Hrubieszowie. W mieście doszło do 4 wypadków więcej niż rok wcześniej, a w gminie Hrubieszów było o 6 wypadków więcej niż w 2017 r. W gminie Mircze natomiast nie odnotowano żadnego wypadku. Nikt nie zginął ani nie został ranny. Ale doszło tam do 40  różnych kolizji. To najwięcej, poza samym Hrubieszowem, gdzie natężenie ruchu drogowego jest największe w powiecie.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe