Zamość: Małgorzata Bzówka wiceprezydentem miasta

  • 02.01.2019, 09:21 (aktualizacja 02.01.2019, 15:29)
  • ak
Zamość: Małgorzata Bzówka wiceprezydentem miasta
Przez całą minioną kadencję była dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu w zamojskim magistracie. Od dzisiaj Małgorzata Bzówka już oficjalnie obejmuje stanowisko wiceprezydenta Zamościa.

O tym, że Andrzej Wnuk żegna się ze swoimi dotychczasowymi zastępcami Magdaleną Dołgan i Andrzejem Zastąpiło już pisaliśmy.

Dzisiaj Marek Gajewski, rzecznik prezydenta Zamościa oficjalnie w rozmowie z Kroniką Tygodnia potwierdził, że jedno ze zwolnionych stanowisk obejmuje Małgorzata Bzówka, politolog z wykształcenia, do końca 2018 roku dyrektor Wydziału Kultury i Sportu. Zanim nowa wiceprezydent trafiła do Ratusza była kierownikiem działu promocji i rekrutacji WSZiA w Zamościu, przez wiele lat pracowała również jako dziennikarka.

Nowa wiceprezydent Zamościa ma sprawować bezpośredni nadzór nad wydziałami: oświaty, ewidencji kierowców i pojazdów, kultury i sportu, gospodarki komunalnej, a także nad biurem ochrony środowiska i zieleni miejskiej.

Przez najbliższe trzy miesiące obowiązki dyrektora Wydziału Kultury i Sportu będzie pełnić Agnieszka Kowal, dyrektor Wydziału Oświaty w UM Zamość.

Kto zostanie drugim wiceprezydentem Zamościa? Tego mamy dowiedzieć się pod koniec stycznia lub na początku lutego.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborcaxyz
wyborcaxyz 03.01.2019, 18:06
do wyborcy, bardzo trafna kandydatura,jak zrobi tyle dla wydziału co zrobił dla OSiRu to sport w tym mieście pewnie całkiem upadnie.
Zamościanin
Zamościanin 03.01.2019, 17:00
A na dyrektora Wydziału Budownictwa i Architektury panią Marię Gmyz, jest architektem z wielkim doświadczeniem i stażem zagranicznym.
wyborca
wyborca 03.01.2019, 15:20
Na dyrektora tego wydziału proponuję dyrektora osiru.
klapa
klapa 02.01.2019, 12:38
nowa dyrektor wydziału kultury, upadająca kultura teraz skona śmiercią naturalną, biedne miasto

Pozostałe