Tragiczny wypadek w Wielączy: Kierowca audi skazany

  • 02.01.2019, 14:49 (aktualizacja 02.01.2019, 14:51)
  • lew
Tragiczny wypadek w Wielączy: Kierowca audi skazany
W wyniku zderzenia zginęła będącą w ósmym miesiącu ciąży siostra oskarżonego, a ciężkich obrażeń ciała doznali kierowca i pasażer drugiego samochodu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym sąd skazał Mateusza S. na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 8 tys. zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 2 lata.

Do tragedii na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn) doszło 28 kwietnia 2017 r. Z ustaleń prokuratury wynika, że kierujący audi A5 Mateusz S. z gm. Szczebrzeszyn na prostym odcinku drogi – podczas skręcania w lewo – doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka audi A4. Karetki zabrały do szpitala cztery osoby, a więc Mateusza S. i jadącą z nim 27-letnią siostrę, a także kierującego audi A4 28-latka i 23-letniego pasażera. Będąca w ósmym miesiącu ciąży pasażerka audi A5 zmarła w szpitalu. Lekarze próbowali uratować dziecko 27-latki, które przyszło na świat w wyniku carskiego cięcia, ale im się nie udało.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu ustaliła, że do wypadku doprowadził kierujący pojazdem marki Audi A5, który przed wykonaniem skrętu w lewo na posesję nie upewnił się, że wykonanie takiego manewru jest bezpieczne, a następnie oskarżyła Mateusza S. o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Z jego wyjaśnień wynikało, że zachował się prawidłowo, a skręcając w lewo nie zauważył żadnego jadącego z naprzeciwka samochodu.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
euco
euco 22.01.2019, 16:25
Pomagamy osobom poszkodowanym w wypadkach. Świadczymy usługi na terenie Gniezno, Września, Mogilno, Słupca, Środa Wielkopolska, Swarzędz, Pobiedziska,Witkowo, Trzemeszno, Żnin, Inowrocław, Kostrzyn oraz całej Polsce. Zapraszamy https://procredito.pl/odszkodo…
Czytelnikk
Czytelnikk 04.01.2019, 20:50
No tragedia z tym wyrokiem!! To czlowiek ktorego zatrzymuje policja po wypiciu paru łyków alkoholu i ktory nie zrobił zadnego wykroczenia dostaje 6 tys kary i zabierają mu prawko na dwa lata. A on za podwojne zabójstwo dostal tylko tyle. Poprostu brak słów na nasze polskie prawo ktore krzywdzi czesto niewinnych ludzi a takich jak on traktuje poblazliwie tak jakby nic nie zrobil.
Xxx
Xxx 03.01.2019, 14:24
Zabił i to sie liczy. Wyrok jest smieszny za cos takiego co zrobil. Samochody tej klasy sa bezpieczne, jaka wiec musiala byc oredkosc skoro doszlo do smiertelnego zdarzenia. Mam na mysli predkosc obu pojazdów .








Marcin
Marcin 03.01.2019, 21:49
No jak skręcał w lewo na swoje podwórko to raczej 200 na godzine nie jechał :P
Anonim
Anonim 02.01.2019, 23:45
Za taki straszny wypadek,za zabicie siostry i siostrzenca taki wymiar kary ? Luuudzie to sie w glowie nie mieści....ja wiem dostal kare bo "zabil"!!! bo ma to wszystko przed oczami ale co z tego....za takie cos sie idzie do wiezienia i pokutuje sie swoja wine! I to najlepsza kara na przemyslenia a nie za niedlugo bedzie jezdzil sobie kolejna fajna fura bo przeciez mu wolno ! A co czuje jego szwagier ? Stracił żonę i synka.... masakra ...z takiego wyroku bedzie na pewno zadowolony...
Czytelniczka
Czytelniczka 03.01.2019, 11:36
Przemyślenie nad tym, ze niezauważył samochodu podczas skrętu ?!? Samochód, który w nich uderzył jechał z niedozwolona prędkością, ale o tym się nie pisze!!
Ja
Ja 13.01.2019, 19:14
Samochód który w nich uderzył jechał o 12km za dużo to nie było powodem spowodowania wypadku i tak tragicznych skutków. Z tego co mi wiadomo kierująy tym samochodem nie dostał mandatu gdyż to nie był powód tego zdarzenia!
ss
ss 02.01.2019, 23:00
Jestem bratem ciotecznym Mateusza, wiem że to co się stało jest dla niego dużym szokiem, to oczywiste. Został skazany. Sąd napewno uwzględnił analizy biegłego. Mateusz powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi z naprzeciwka. W tym miejscu jest wzniesienie, które ograniczenia widoczność, może dlatego wprowadzili od niedawna ograniczenie prędkości do 70km w całej Wielaczy. Czasami jest tak, że nie widzimy auta mimo to, że jedzie. Myślę, że każdy z nas ma chwilę słabości na drodze. Musimy jednak liczyć się z konsekwencjami i zapłacić za brak koncentracji, takie jest życie. Mojej siostry już nie ma na świecie, niestety. Może każdy kierowca, który przeczyta tę historię, choć przez chwilę dłużej zastanowi się zanim wykona prosty manewr na drodze i uniknie takiej tragedii, jakiej doświadczyła moją najbliższą rodzina!
Xxx
Xxx 02.01.2019, 22:04
On nieumyślnie doprowadził do śmierci tak bliskich mu osób tylko czemu mężczyźni za pobicie ze skutkiem śmiertelnym dostajà taki sam wyrok ..... sędzia chyba był na*** na dwóch sprawach
Dev
Dev 02.01.2019, 22:18
Ci, co pobili dostali rok i 3 miesiące bez zawiasów. To byli "pomocnicy". Główny sprawca nie ma jeszcze wyroku
Czytelniczka
Czytelniczka 02.01.2019, 21:30
Kolejny raz mu się upiekło... Szok 1,5 roku po wypadku a dopiero teraz zabrane prawko do tego ta śmieszna kara...
Anonim
Anonim 02.01.2019, 23:16
Ty jesteś śmieszna!!! Nie znasz okoliczności zdarzenia to nie komentuj! Nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji tego chłopaka.
Bez sensu
Bez sensu 02.01.2019, 21:27
To nie za dużo, a za nie dużo zioła w kieszeni idzie się na 5 lat do więzienia.
Czytelnik
Czytelnik 02.01.2019, 21:24
Anonim zamknij dupę jak by ci zabili ciekawe czy był mądry taki palant
Czytelnik
Czytelnik 02.01.2019, 21:14
Nasze prawo i sąd to jedno wielkie gowno a jak by tak zabić sędzie lub prokuratora to od razu 25 niech sędzia zdechnie śmiech na sali
Ziom
Ziom 02.01.2019, 21:14
Wypadek - przypadek a wyrok taki sam dostali sprawcy co pobili że skutkiem śmiertelnym faceta. Chyba coś mało sprawiedliwie. Taki sam wyrok - chyba jest coś nie HALO!!!
Zdziwiona
Zdziwiona 02.01.2019, 21:12
Nie rozumiem, gdzie tu sprawiedliwość. Mateusz S. dostaje rok więzienia w zawieszeniu. A w zeszłym roku skazano Piotra F. na 2 lata bezwzględnego więzienia za potrącenie na przejściu 12-letniego chłopca. A obaj mężczyźni zabili...
zcytelnik 75+
zcytelnik 75+ 02.01.2019, 17:37
Za spowodowanie śmierci kobiety w ciąży i jej dziecka kierowca skazany na 1 rok więzienia w zawiszeniu na 3 lata.Brawo zamojski wymiar sprawiedliwości.Gdzie był i jak zareagował prokurator na tak kuriozalny wyrok?
Anonim
Anonim 02.01.2019, 21:16
On już dostał najcięższy wyrok z możliwych... stracił siostrę i siostrzeńca i myślę ze to zdarzenie zostanie z nim do końca życia. Nie znasz sytuacji i ludzi-nie komentuj a tym bardziej takie glupie komentarze zostaw dla siebie

Pozostałe